Sraz účastníků závěrečné jízdy letošní sezony je v 9 hodin ráno na Masarykově náměstí v Lipníku nad Bečvou a historická vozidla se dají do pohybu v 10.15 hodin.

„Snažíme se ukázat každý rok krásy jiného regionu. Loni byl cílem zámek v Holešově, letos se vydáme pro změnu do Chropyně," řekl šéf pořadatelského Oldtimer clubu Helfštýn Jiří Zemánek. Veteráni toho ale na své trase stihnou mnohem více.

Historická vozidla se vydají z Lipníku nad Bečvou nejprve do Veselíčka, pak zamíří do Tršic, Kokor, Brodku u Přerova a Troubek, a odtud pojedou do Chropyně. „Příjezd na zámek je v 11.30 hodin a lidé zde budou moci zhlédnout výstavu všech historických automobilů a motocyklů," doplnil.

Po krátké přestávce se kolona vydá na další etapu – do Břestu, Horní Moštěnice, Beňova a Čech, kde proběhne od 13.20 do 14.15 hodin krátká výstavka na nádvoří místní hospůdky Route 66. Ve čtvrt na tři odpoledne vyrazí veteráni do Želatovic, projedou Radslavicemi a Novými Dvory s cílem hrad Helfštýn.

„Příjezd prvního účastníka na nádvoří hradu předpokládáme ve 14.45 hodin a lidé se zde mohou opět těšit na výstavu historických vozidel. Závěrečné jízdy sezony se mohou zúčastnit všechny stroje s datem výroby do roku 1986, určitě tedy bude na co se dívat," uzavřel Jiří Zemánek. (pu)