Renesanční objekt zdobí nová fasáda žluté barvy a červený nátěr získala i okna. Zbývá už jen natřít pět čtyřhranných věžiček.

„Na stránkách obce mohou obyvatelé v anketě hlasovat, jakou barvou by měly věžičky získat. Zatím vyhrává červená, což nás těší, protože pro tuto barvu je nakloněn i odborník - památkář Karel Žůrek. Navíc se tato barva bude vhodně doplňovat se stejně zbarvenými okny a soklem,“ uvedl místostarosta Dřevohostic Petr Dostál s tím, že opravy budovy budou pokračovat i během léta, kdy se plánuje nátěr fasády a oken ze dvorního traktu.

Rekonstrukce se dotkla ale i interiéru dřevohostické radnice. „Vybudovali jsme novou kancelář pro styk s veřejností. Naší snahou bylo vytvořit obyvatelům větší komfort a poskytnout jim hlavně soukromí při vyřizování různých záležitostí,“ vysvětlil Dostál.

Veškeré práce na objektu radnice provedli Dřevohostičtí svépomocí. „Velkou zásluhu na stavební činnosti mají místní zedníci František Žouželka se synem Miroslavem,“ pochválil místní řemeslníky místostarosta Dostál.