Téměř 100 metrů vysoká věž je v havarijním stavu. Poukázaly na to i nedávné poryvy větru, které strhly její část. Náklady rekonstrukce zatím správci památky neznají. Přesáhnou ale pravděpodobně několik milionů korun.

„Ve věži je potřeba vyměnit prohnilé trámy i obnovit nátěry, které pocházejí z 50. let. Silně narušena je celá vnitřní část věže, kterou bude potřeba opravit,“ řekl kastelán zámku Jaroslav Dostál.

S opravou je podle něj potřeba začít co nejdříve. Špatný stav dominanty se projevil už v minulých dnech, kdy poryvy větru strhly část věže.

„Museli jsme pozvat horolezce, kteří báň znovu zastřešili. Opravy po menší živelné pohromě se dodělaly tento týden. Bylo to velmi náročné,“ uvedl kastelán. Právě příroda podle něj plány s opravou zámku poněkud pozměnila. „Urychlilo to rozhodnutí věž opravit. Poryv větru ukázal, že zásahy jsou zde již nutné,“ dodal Dostál.

Náklady na rekonstrukci zámecké věže zatím správci památky nedokážou odhadnout. Podle kastelána jen postavení lešení vyjde odhadem na milion korun.