Vítr dosahoval v regionu v uplynulých dnech v nárazech rychlosti až 70 kilometrů za hodinu a lidem značně zkomplikoval život. Snad nejhorší byla situace na Lipnicku, kde museli hasiči v noci naúterý 23. říjnavyjíždět hned k několika případům.

Na Hranicku spadl sloup veřejného osvětlení a větrná smršť se nevyhnula ani Přerovu, kde v ulici Optická poničila uvolněná konstrukce vzduchotechniky dva automobily.

Na Lipnicku zasahovali hasiči už v pondělí odpoledne. „Ulici Bratrská zatarasil vyvrácený strom a na náměstí T. G. Masaryka ohrožovaly chodce padající podlážky z lešení. Hasiči museli lešení odstranit, protože hrozilo, že spadne, “ řekl operační důstojník hasičů Radim Slovák.

Podle jeho slov byla situace dramatická i v průběhu úterý 23. října. „Hned ráno jsme byli přivoláni do Týna nad Bečvou, kde bránil průjezdu silnicí ve směru na Helfštýn spadený strom,“ uvedl operační důstojník.

Děti ze Základní školy Osecká v Lipníku zase dopoledne ohrožoval uvolněný plech na střeše. „Hrozilo, že spadne, proto hasiči museli uvolněné plechy upevnit. Byly totiž přímo nad chodníkem, po kterém chodí do školy děti,“ informoval Radim Slovák.

Řádění živlu se nevyhnuli ani na Hranicku, kde spadl v důsledku vichru v noci na úterý sloup veřejného osvětlení na silnici mezi Hranicemi a Teplicemi nad Bečvou.

V Přerově se zase zřítila kvůli vichru ze samoobsluhy v ulici Optická kovová konstrukce odtahu par, která poškodila dva zaparkované automobily. Podle meteorologů by měl vítr postupně slábnout a v příštích dnech se má už situace uklidnit.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika