Akci, která se konala uplynulou sobotu 17. června v Sadech Československých Legií v Hranicích, navštívilo přes 650 účastníků, z toho více než 100 dětí. A všichni si přišli na své. „S účastí jsme spokojeni a věříme, že se z Benefice zaHranice stane tradiční dobročinná akce Hranic,“ konstatoval jeden z trojice organizátorů Daniel Vozák.

Už v poledne odstartoval program pro děti. V parku byly připraveny sportovní aktivity od projektu Pohlídáme, akci dále doplnil program dětské jazykové školy Helen Doron English, která používá unikátní metodu výuky pro děti od 1 roku, nebo návštěvníci mohli navštívit fotokoutek Svatbařů. Vystoupila také dětská kapela Čiperkové a děti si rovněž zatančily s animátorkami Deni a Teri.

Do práce na kole 2023: pravidelnost.
Pěšky i na kole. Hranice mají své vítěze soutěže Do práce na kole 2023

Skvělou a pohodovou atmosféru podtrhlo i místo, kde se třetí ročník konal. „Velmi nás těší zpětná vazba od návštěvníků, kteří byl z akce nadšeni, velmi se jim líbila organizace, program a vytvořený festivalový areál v Sadech Československých Legií,“ zmínil Daniel Vozák.

Jeho slova potvrzuje i jeden z účastníků. „Toto je geniální místo. Park je dostatečně velký, lidé se zde rozprostřou a nemáte pocit, že je tu nahuštěno. Navíc je tu krásně, spoustu stromů a zeleně. Za mě určitě výzva. Dalo by se tu pořádat daleko více akcí,“ pochválil třiadvacetiletý Honza.

Slavnosti města Hranice 2022.
Hranické slavnosti zpestří nablýskaní veteráni i pocta Waldemaru Matuškovi

V podvečer pak už pódium patřilo hudební scéně. Jako první vystoupila skupina Red Hot Chili Peppers Band Revival, kterou vystřídal úžasný Cirkus Láskohrad. Po něm nastoupila na pódium hranická ska úderka Gentlemen's Club, pak energické ZakázanÝovoce a do varu za závěr přivedla všechny přítomné slovenská partička Horkýže Slíže.

Jak budou využité peníze z dobročinné akce Benefice zaHranice? „Primární účel jsou rehabilitace pro pana Františka, které jsou velmi nákladné a ani zdaleka není schopný je pokrýt ze svých vlastních zdrojů. Přišlo nám to velmi fajn, že v rámci veřejné ankety vybrali lidé právě Františka. Když jsme se blíže seznámili s jeho příběhem, tak víme, že tyto peníze padnou na úrodnou půdu,“ konstatoval další z pořadatelů Tomáš Plesník.

František chtěl být řidičem kamionu, ale tento sen se mu splnil jen částečně, roztroušená skleróza mu změnila celý život.
Také čtenáři Deníku pomohli ochrnutému Františkovi z Hranic k lepšímu

Hospodaření s těmito prostředky je podle jeho slov zcela transparentní, takže se může každý podívat, kam tyto prostředky doputovaly a jestli byly použity na ten správný účel.

Hlavním úkolem této dobročinné akce je od počátku oživit kulturní dění v Hranicích a zároveň přispět na dobrou věc. Podle organizátorů dává velký smysl a podle výtěžku i lidem, kteří ji nejen svou účastí podpořili.

„Určitě děkujeme všem partnerům a komerčním firmám, které se organizování podíleli, kteří nás podpořili a pomohli nám. Bez nich bysme tuhle akci nemohli vůbec realizovat. Stejně tak děkujeme městu Hranice, díky nim máme krásný prostor, kde se letos Benefice zaHranice uskutečnila, zároveň nás podpořil i Olomoucký kraj. V neposlední řadě bysme rádi poděkovali všem lidem, kteří v rámci toho organizačního týmu s námi za úplnou hubičku a v podstatě jen s dobrým úmyslem kolem toho skákali dny a týdny. Velké díky patří ale také těm, kteří do parku přišli a podpořili dobrou věc,“ vyjádřil s povděkem Tomáš Plesník.

V Lipníku nad Bečvou začala ve čtvrtek tradiční výstava Kov ve městě. Foto: Se souhlasem Městského úřadu v Lipníku nad Bečvou
Náměstí v Lipníku zdobí skulptury Jana Dostála. Výstava Kov ve městě začala

„Událost splnila svůj účel a i když stále ještě nemáme přesně dopočítáno, víme, že panu Františkovi Pavelkovi věnujeme přes 30 tisíc korun. Přesnou částku brzy oznámíme na svých sociální sítích WAY Production. Dáme si chvilku oddych a za nedlouho snad začneme vymýšlet další ročník,“ doplnil na závěr s úsměvem Daniel Vozák.

V prvním ročníku Benefice zaHranice, který se konal v Zámecké zahradě, se podařilo částkou před 50 tisíc zafinancovat dětem z Dětského domova v Hranicích taneční tábor. Druhý ročník se uskutečnil u hotelu Centrum a vynesl přes 40 tisíc. Tyto peníze pomohly Davidkovi z Hranic, který má nemoc malého vzrůstu.