„Zajímavě to vypadá nejen teď, ale hlavně v zimě. Když chce sem nahoru vyjet auto, musí se rozjet a nesmí zastavit. Přitom se má řidič vyhýbat dírám a sledovat, zda se nepotká s protijedoucím autem. Dvě vozidla se tady nemají šanci vyhnout,“ podotkla obyvatelka ulice, ve které si místní nevzpomínají na to, že by zde někdy byla silnice opravována.

A to i přesto, že se sem stěhuje stále více lidí a další své domy teprve staví nebo opravují.

Situaci Pod Bílým kamenem jsme se rozhodli ověřit na vlastní kůži. Natočit průjezd ulicí se ukázalo být prakticky nemožné kvůli neustálému chvění. Vyhnout se všem dírám a nerovnostem také nešlo.

Spodní část je navíc tak úzká, že by se tu auta nevyhnula. Řidiči se pak musí domluvit a jeden z nich couvat několik desítek metrů. Když se navíc mezi domy objevilo auto Hranického deníku, obyvatelé na sebe začali pokřikovat ze svých zahrad.„Oni to tu fotí, konečně se něco děje,“ jásali.

Zcela vyhráno však ještě nemají. „V této lokalitě se připravuje projekt na rekonstrukci komunikace a kanalizace. Je již vydané územní rozhodnutí a zpracovává se stavební povolení. Budeme žádat o dotace,“ řekl Petr Bakovský, mluvčí hranické radnice.

Lidé se však zřejmě dočkají nezbytných oprav ještě letos. „Pokud je vozovka příliš poškozená, oprava se provede v rámci údržby před zimou,“ přislíbil Bakovský.

Projektové práce na novou komunikaci Pod Křivým musely být pozastaveny. Město totiž nezískalo potřebný souhlas od vlastníků s výkupem pozemků. Ten je pro stavbu cesty a chodníků nutný.