V první etapě, která je o něco delší než druhá, nechalo město pro cyklisty zpevnit levý břeh Bečvy v úseku mezi zahrádkářskou kolonií Pod křivým a mostem v osadě Rybáře.

Přišla zhruba na devět milionů korun a celé ji hradilo město. Poprvé se po ní kola projela 1. července roku 2005.

Do druhé etapy, která vyšla celkem na patnáct milionů a celou ji uhradila ze svých prostředků Evropská unie, se město pustilo vloni na podzim a slavnostně ji plánuje otevřít v pátek 26. června ve třináct hodin.

„Z hlediska úpravy byla druhá etapa náročnější a proto také dražší než ta první,“ vysvětlil výrazný cenový rozdíl tiskový mluvčí Hranic Petr Bakovský. „Cyklostezka Bečva je vedena turisticky přitažlivou přírodou, po hranici evropsky významné lokality, kde se vyskytuje vzácná kaprovitá ryba - hrouzek Kesslerův,“ charakterizoval ji tiskový mluvčí města Hranic Petr Bakovský.

Zpevněná asfaltová stezka však nevede pouze kolem Bečvy, ale kopíruje také tok Moravy. Kromě cyklistů, bruslařů a chodců ji může využívat i lesní technika nebo nákladní vozidla Povodí Moravy.

Celková délka cyklostezky Bečva by měla po dokončení mít kolem tří set kilometrů.

„Aktivního odpočinku v daných spádových oblastech by mohlo využívat 550 až 600 tisíc obyvatel,“ dodal Bakovský s tím, že třetí etapa kolem řeky Bečvy, která by měla propojit chatovou oblast dříň s Týnem nad Bečvou, zatím vázne na majetkových vztazích.