Do centra města se už ráno opět sjeli výrobci z hranického regionu i ze širšího okolí. Ti zájemcům nabízeli své produkty, z nichž mnoho není běžně v obchodech k dostání. Zájemci si mohli vybírat ze širokého sortimentu mléčných výrobků, uzenin a masa, cukroví, koláčů, ovoce či výrobků ze dřeva nebo z kůže. Mezi výrobci nechyběli ani držitelé značky Moravská brána.

„Něco jsem si z té nabídky samozřejmě vybrala, ale jako důchodkyně už toho zase tolik nenakoupím. S tím sortimentem, který tady je, jsem ale spokojená," sdělila návštěvnice trhů Ludmila Indruchová.

Zájem veřejnosti o zboží byl různý. Zatímco u některých stánků se chvílemi stály fronty, jiní prodejci spíše žehrali na nižší účast.

„Někdy jdou obchody lépe, někdy hůře. Lidi nakupují různě, ale dnes se mi to zdá dost slabé. Je nás tady více řezníků, i to je asi jeden z důvodů, proč ten prodej příliš nejde," prozradila své dojmy Jiřína Hlavinková z Velké.

Farmářské trhy se v Hranicích konají tradičně dvakrát ročně, a to na jaře a na podzim. Program byl poměrně tradiční. Lidé si ve velkokapacitním stanu mohli poslechnout vystoupení mlynářské kapely Nejistota z Hustopeč nad Bečvou. Nově se ale objevila možnost propůjčení koloběžek, které od června nabízí Turistické informační centrum v Hranicích. 

SOUVISEJÍCÍ: Hlas lidu rozhodl. Příští rok budou trhy v sobotu