Slavnostní vernisáž zpestřilo vystoupení Dětského pěveckého sboru Sluníčko při ZUŠ Potštát a v zahradě vítali návštěvníky potštátští trubači. Letošní již 29. ročník láká na více než sto betlémů. Hlavním materiálem je dřevo, ale k vidění jsou také z papíru, kamene, žaludů, keramiky či skla.

Instalace výstavy trvala skoro měsíc. „Opět jsme se snažili, aby expozice byla jiná než předešlé roky. Pomáhala mi především dcera a pak přišli přátelé, jak měli čas. Těch betlémů bylo letos tolik, že jsme měli co dělat, aby jsme všem našli svoje místo,“ řekla s úsměvem majitelka Galerie M+M Anička Musilová, která letos na jaře oslavila krásných 90 let.

S instalací vánočního osvětlení v ulicích Hranic začali pracovníci Ekoltesu již koncem října.
VIDEO: Nová a zářivější bude letošní vánoční výzdoba v Hranicích

Svá díla zde vystavuje osm kolektivů a šestapadesát jednotlivců z Hranic, okolí a také z Holešova nebo Ostravy. Prodejní výstavu zpestřují nejrůznější vánoční dekorace, plovoucí svíčky, ozdoby na stromeček, adventní věnce, andělé a nechybí ani ručně zdobené vánoční perníčky.

„Přijďte se k nám podívat a naladit se v adventním čase na blížící se Vánoce. Ve středu 15. prosince chystáme od 17 hodin Předvánoční koncert tří pěveckých sborů, na kterém vystoupí Ženský komorní sbor, smíšený sbor Parsong a sbor klubu seniorů.“ láká Anička Musilová.

Ilustrační foto
Nemocnici Hranice trápí nedostatek krve. Vyzývá dárce a hledá i nové

Výstava je v Galerii M+M na Jurikově ulici v Hranicích k vidění každý den od 13 do 17 hodin, dopoledne na zazvonění až do neděle 17. prosince. 

Vánoční poutákZdroj: Redakce