Přípravnými pracemi odstartovala v těchto dnech výstavba další cyklostezky v Hranicích, tentokrát cyklostezky Žáčkova. Ta povede kolem Pískáče a poté dál podél Bečvy, kde naváže na cyklostezku Bečva.

„Nyní, v období vegetačního klidu, začaly přípravné práce, a to nutné kácení dřevin. Od dubna až do července by pak měla probíhat samotná stavba cyklostezky,“ informoval mluvčí města Hranice Petr Bakovský.

Na akci ve výši 14,5 milionu korun získalo město dotaci, projekt Cyklostezka Žáčkova je spolufinancován Evropskou unií.

Rodinný pivovar Svatovar Lipník nad Bečvou.
Hranicko podporuje místní výrobce. Získejte prestižní značku

Tato cyklostezka je součástí širší studie, která se pro tuto lokalitu zpracovává. Město Hranice tak v budoucnu počítá i s dalšími úpravami a sportovním využitím kolem Pískáče.

A to i díky výsledkům dotazníkového šetření, do kterého se obyvatelé Hranic pomocí pocitové mapy mohli zapojit před čtyřmi lety. Podle nich se totiž v této lokalitě cítí lidé nejlépe.

Hrad Helfštýn přivítal umělecké kováře v rámci festivalu Hefaiston, 26. srpna 2023, Týn nad Bečvou.
Helfštýn je jedničkou mezi památkami. Loni na hrad zamířilo téměř 110 tisíc lidí

„Součástí by měla být také revitalizace Pískáče, včetně jeho odbahnění. Chtěli bychom v této lokalitě přidat i nějaké další volnočasové a sportovní aktivity, uvidíme, co nabídne studie,“ nastínil starosta města Hranice Daniel Vitonský. Ve hře je tak i například pumtracková dráha.