Vedlejší hřiště prošlo poslední rekonstrukcí v roce 2009. Předpokládalo se, že životnost umělého trávníku bude 10 až 11 let, tudíž o několik let překonalo očekávání.

„K poslednímu červnu nám vypršel atest, na základě kterého jsme zde mohli hrát soutěžní utkání a pokud by nedošlo k výměně, už bychom na něm mohli pouze trénovat. V tuto chvíli je k dispozici jedna travnatá plocha, kterou využívá asi 200 sportovců. Není možné, aby se všechna utkání a tréninky odehrávaly na hlavní travnaté ploše, ta by pod tak velkým náporem byla za dva měsíce zrušená,“ vysvětlil důvody úprav starosta města Hranice Daniel Vitonský s tím, že hřiště s umělým povrchem je zdarma využívané rovněž základními i středními školami a také armádou.

Nástražné výbušné systémy (CIED).
Jeden rok, dva kontinenty. Hraničtí vojáci se po Mali chystají na Slovensko

Do úpravy se pustili hned v červenci. Hotovo by mělo být v září. Hřiště ale potom čekají ještě další úpravy. „Předmětem rekonstrukce není jen výměna umělé plochy, ale mění se i oplocení a dochází k výměně starých výbojkových světel za led světla, což samozřejmě přinese další úspory,“ pokračoval starosta Hranic.

Náklady na rekonstrukci za necelých 20 milionu korun pokryje ze 70 procent dotace z Národní sportovní agentury, jeden milion přidá kraj a zbytek dofinancovává město Hranice.

Skate Jam Hranice 2023.
OBRAZEM: Skejťáci se sjeli do Hranic

„Na hřiště bude položena vylepšená třetí generace umělé trávy, která poskytuje snadnější a rychlejší údržbu. Doufáme, že životnost bude minimálně stejná,“ doplnil starosta Hranic Daniel Vitonský.

Umělá tráva, tzv. umělka, je u klubů velmi oblíbená, jde ji využívat totiž celoročně, i v zimě, kdy se hrávají třeba přátelská utkání.