Datio v domově vystupoval prvně a přijel rovnou z víkendového soustředění ve Vrážném na Hranicku.

„V Hranicích jsme již před delší dobou vystupovali, měli jsme zde malý koncert v adventní době a moc rádi jsme se sem zase vrátili. Jezdíme většinou po severní Moravě, to je naše spádová oblast a snažíme se skloubit pozvání na koncerty s účastí na soutěžích a samozřejmě se studiem. Jsme rádi, že nás paní ředitelka pozvala a my jsme zde mohli vystupovat a přinést radost obyvatelům domova," uvedla ředitelka Střední pedagogické školy a Střední zdravotnické školy svaté Anežky České v Odrách Pavla Hostašová.

Čerešničky si střihli všichni

Čistě dívčí sbor dirigoval sbormistr Josef Zajíček. Se sborem přijeli také další vyučující oderské školy: na klavír je doprovodila Jana Bezděková, na hoboj Alena Jestřebská a na kytaru David Cindler.

Představení trvalo asi 45 minut, kdy se rozzářily oči všem zúčastněným. Senioři si pobrukovali, tančili i tleskali s opravdovou chutí a elánem.

Například na lidovou píseň Čerešničky si zpívali skoro všichni.

Starší obecenstvo má dirigent souboru nejradši.

„Senioři jsou vděční posluchači. Jsou příjemní a vstřícní. Hranické publikum nebylo výjimkou. Jsme rádi, že nás sem paní ředitelka pozvala a my zde mohli vystupovat," mluvil s nadšením Josef Zajíček.

Kultura i sport

Senioři hodnotili hudební představení veskrze pozitivně.

„Bylo to pěkné. Máme tu často hudební program, tak se snažím chodit pravidelně," uvedla místní seniorka Věra Velešíková. Leopoldě Ježíkové z Hranic se zase líbil rozdílný repertoár než na mši.

„Na koncertě zazněly jiné písně než v kostele, moc se mi líbily. Já soubor znám a ráda je poslouchám," řekla.

Senioři se opravdu nenudí.

„Mají tu neustále co dělat, každý si může vybrat z toho, k čemu tíhne. Sportovní vyžití, kulturní program a mnoho dalších tematických akcí. Na koncerty chodí v průměru šedesát lidí. Dnes je tu méně lidí, protože nás schvátila nějaká chřipka. Ale všichni jsou vděční a nadšení, i když je někdy možná zlobí, že toho mají tolik," směje se ředitelka Domova seniorů Simona Hašová.