Na svahu vládla skvělá atmosféra. Publikum závodníky povzbuzovalo jak potleskem tak i hlučným fanděním, které většinou doprovázel hlasitý smích. Otužilí nadšenci jim za to předváděli, kdo z nich udělá tu nejlepší lyžařskou kreaci. „Potop se, potop se, potop se,“ volaly děti na spoře oděné recesisty.

Mokří otužilci a někteří i s odřenými koleny si ale viditelně bazénovou show užívali. „Je mi nějaká zima,“ smál se jeden z recesistů, který už poněkolikáté vyjížděl lanovkou nahoru v tričku a trenkách, tentokrát ale zabalený v dece, aby si střihl další divokou jízdu.

„Nálada tu vládne dobrá, naši otužilci, i když už někteří chytali modrou barvu, si to náramně užili. Nepamatuji se, že by to někdo odstonal, oni se už nějak zahřejí,“ konstatoval s úsměvem jeden z organizátorů akce Filip Konečný.

Sobotní Splash party ale nebyla jen o skvělé podívané, na návštěvníky čekaly také zabijačkové dobroty. Vůně domácích jitrnic, tlačenky, jelítek, škvarků či ovaru přilákala nejednoho jedlíka.

„Taky si jdete na škvarky? My je budeme křoupat u televize místo nezdravých chipsů,“ smála se jedna z návštěvnic.

Tato akce většinou ohlašuje ve Ski areálu Potštát ukončení lyžařské sezony. Letos tomu ale až tak úplně není. Na sjezdovce stále leží sníh, který ještě nějaké to lyžování slibuje.

„Sezona byla dobrá, odjeli jsme asi 59 dní, což patří, co do délky, k těm lepším sezonám. Pokud se počasí ještě udrží, pojedeme dál, ale už v omezeném provozu,“ dodal na závěr Filip Konečný.