Že se v Hranicích této skupině komiků patrně líbí, dokazuje fakt, že se zdejšímu publiku představili již potřetí během pěti let. Pokaždé však v jiném složení a s jiným repertoárem vtípků. Tentokrát přijeli Hranice rozesmát Daniel Čech, Arnošt Fraunberg a Radek Petráš.

„Já jsem šel po chodbě a uviděl inzerát, přijďte zkusit konkurz do pořadu Na stojáka. Tak jsem ho strhnul, aby už nikdo jiný nepřišel. Šel jsem tam a už jsem tam zůstal," popisuje svůj vstup do show Daniel Čech, který se v Hranicích představil již v roce 2012.

„To já jsem začal v Brně v pořadu Na mikrofon, kam vlastně přišel režisér Na stojáka Zdeněk Tyc, který řekl, že se mu to líbí a rovnou se to šlo točit. Nemusel jsem na žádný konkurz jako tady Daniel," prozrazuje Radek Petráš a neodpouští si drobné rýpnutí do svého kolegy.

A co třetí do party Arnošt Fraunberg?

„Mě asi dva roky všichni volali a přemlouvali, až jsem si teda řekl ok, jdu do toho," řekl s kamennou tváří. Na dotaz, zda televizní verze show bývá autentická, či do jisté míry zinscenovaná, všichni tři svorně odpověděli, že reakce diváků jsou vždy skutečné.

O autentické emoce nebyla nouze ani v Zámeckém klub. Hranické publikum s komiky spolupracovalo hned od prvních minut, a jak vtipy přibývaly a čas plynul, lidé se smáli s čím dál menšími zábranami. Z průběhu středečního večera bylo zkrátka poznat, že se návštěvníci přišli bavit.

„Ještě teď mě bolí bránice, jak jsem se smála," nezastírá jedna z divaček Jarmila Oherová. „Jen to bylo určeno asi spíš pro mladší, než jsem já," dodává s úsměvem.

Princip stand-up comedy je založen na částečné improvizaci, kdy je vystupující sice předem připraven, avšak do svého stand-upu je zároveň schopen zakomponovat i bezprostřední reakce diváků, či nečekané situace. Alespoň tak u nás žánr nadefinovali právě účinkující pořadu Na stojáka. 

Autor: David Král