Tu vybrali hraničtí obyvatelé, kteří se zapojili do hlasování a rozhodli tak o tom, který projekt bude radnice realizovat v rámci participativního rozpočtu.

„Po dvouleté covidové pauze bylo opět možné podat návrhy v rámci participativního rozpočtu. Lidé tak mohli podávat návrhy na to, co považují za nutné ve městě opravit nebo vybudovat. Oblasti nebyly tematicky omezeny. Mohlo jít například o sportoviště, dětská hřiště, opravy veřejných prostor. V termínu bylo nakonec podáno devět návrhů,“ připomněl mluvčí hranické radnice Petr Bakovský.

František chtěl být řidičem kamionu, ale tento sen se mu splnil jen částečně, roztroušená skleróza mu změnila celý život.
Horkýže Slíže i Čiperkové. Benefice zaHranice pomůže těžce nemocnému Františkovi

Se stavbou skateparku v Žáčkově ulici se začalo v těchto dnech. „S dokončením počítáme v listopadu, ale věříme, že skatepark bude hotový i dříve. Jeho cena je vyčíslena na 6,5 milionu korun s tím, že dotace od kraje by měla být ve výši 1 milion korun. Na podzim se pak začne se stavbou lezecké stěny, která zvítězila v hlasování. Náklady na tuto investici zatím nebyly vyčísleny, čekáme na výsledky veřejné soutěže,“ sdělil starosta Hranic Daniel Vitonský,

Participativní rozpočet zavedla hranická radnice poprvé v roce 2019. Prvním projektem, který byl díky němu realizován, se stalo beach volejbalové hřiště v areálu Plovárny Hranice.