Zbrusu nové ozdoby rozzáří třídu 1. máje, novinek bude ale více. „Rozhodli jsme se, že je nejvyšší čas nahradit některé dekorace novými, modernějšími. Nové vánoční osvětlení v provedení teplá bílá v kombinaci se studenou bílou nahradí tu stávající na třídě 1. máje, dále bude zcela nově nasvětlena i ulice Komenského,“ informoval radní pro kulturu Miroslav Raindl ml. (ANO).

Také vánoční strom zazáří v jasnějších barvách. „Osvětlení bude instalováno v provedení teplá bílá v kombinaci se studenou bílou, dále budou na stromě vánoční ozdoby, plastové stříbrné a zlaté baňky, a nová vánoční hvězda. Nové vánoční osvětlení bude instalováno také na strom před zámeckým hotelem ze severní strany zámku v podobném duchu jako ostatní světelné dekorace, tak aby to v ulicí města ladilo,“ pokračoval Miroslav Raindl.

Ilustrační foto
Nemocnici Hranice trápí nedostatek krve. Vyzývá dárce a hledá i nové

Masarykovo náměstí v Hranicích letos ozdobí v adventním čase stříbrný smrk od pana Gadase ze Skleného kopce.Masarykovo náměstí v Hranicích letos ozdobí v adventním čase stříbrný smrk od pana Gadase ze Skleného kopce.Zdroj: Se souhlasem Městského úřadu HraniceVánočním stromem pro tento rok bude smrk pichlavý nebo-li stříbrný smrk. Ten na náměstí dorazí v dalších dnech z nedalekého Skleného kopce. Městu jej daroval pan Gadas.

V posledním listopadovém týdnu se na Masarykově náměstí začnou instalovat stánky i betlém. „Na náměstí přibude šest větších stánků, které budou taky osvětlené a nové světelné řetězy budou umístěny i na pódiu,“ doplnil radní pro kulturu Miroslav Raindl.

Kapela November 2nd vydala nové album.
VIDEO: Hranicko-pražská kapela November 2nd vydává po dvanácti letech nové album

Adventní trhy v Hranicích budou již tradičně zahájeny slavnostním rozsvícením vánočního stromu v pátek 1. prosince v 17 hodin. Stánky s punči a vánočním zbožím budou připraveny na Masarykově náměstí už od 10 hodin. Návštěvníci se během adventního období mohou opět těšit na koncerty, Halouzkův betlém i kluziště.