Cyklisty tak na cestě, která spojuje hlavní nádraží a průmyslový areál v Tovární ulici se sportovišti na druhé straně města, čeká další omezení. Jejich pruh zde bude přerušen podobně jako o několik desítek metrů dál před restaurací Slavia a před zámečkem Sigmy.

Řidič Radim Vysloužil upozornil redakci na nebezpečí, které zde na motoristy před týdnem čekalo.

„Jel jsem tam v noci, veřejné osvětlení nefungovalo. A ostrůvek, který jsem tehdy míjel poprvé, byl překryt černou plachtou. Málem jsem se mu nevyhnul,“ sdělil s tím, že pro úhybný manévr mu posloužila část silnice určená cyklistům.

„Přechod stále není hotový. Je to řádně označeno dopravními značkami, tudíž i při případném výpadku veřejného osvětlení zde musí účastníci silničního provozu dbát zvýšené opatrnosti. Nemáme hlášenou žádnou nehodu,“ komentoval mluvčí hranické radnice Petr Bakovský.

Pozor hlavně na nákláďáky

Deník se o tom, že s ostrůvkem mají řidiči problémy, přesvědčil v sobotu krátce po poledni, tedy v době, kdy je provoz v místě minimální. Během patnácti minut natáčení a fotografování všechna vozidla musela ostrůvek objet cyklostezkou. Největší nebezpečí pak na cyklisty číhá, když místem projíždí širší nákladní automobil nebo autobus.

Přestože Hraničané nad ostrůvky i cyklostezkou vedenou po kraji silnice kroutí hlavou, město nápad obhajuje.

„Pokud vozidlo dojede cyklistu ve zúženém místě, tak bude muset přibrzdit. Je to tak běžné i v zahraničí, kde se podobný způsob značení cyklistických stezek ve městě používá,“ uzavřel Bakovský.