Zimní pneumatiky je nutné používat v době od 1. listopadu do 31. března vždy, pokud je na vozovce souvislá vrstva sněhu, led nebo námraza, případně lze takovou situaci předvídat. Jinak lze za příznivého počasí jezdit na letních pneumatikách. Existuje však výjimka v podobě úseků se značkou Zimní výbava, kde je povinnost mít zimní pneumatiky.

Některé hranické pneuservisy už zažívají pořádný frmol a kalendář už mají plné objednávek na zimní přezutí. „Úplně na rovinu máme objednané od tohoto týdne až skoro do půlky listopadu co půl hodiny asi dvě auta,“ uvedl minulý pátek vedoucí pneuservisu PP Autocentrum Hranice Michal Spurný.

Fotbalistům Skaličky nazpíval hymnu frontman kapely Traktor Martin Kapek s doprovodnými vokály hráčů.
VIDEO: To musíte slyšet! Baník má Nohavicu a Skalička frontmana kapely Traktor

Výjimkou ale nejsou ani opozdilci. Řada řidičů teprve reaguje až na předpovědi počasí a s přezutím pospíchají teprve, až přijdou ranní mrazíky nebo sníh. To potvrzuje také majitel Autoservisu a pneuservisu Tomečka v Bělotínské ulici. „Největší nápor čekáme až napadne sníh, řidiči většinou řeší přezutí, až začnou na silnici bruslit,“ pousmál se Martin Tomečka.

Pneuservis Tomečka

Pneuservis Tomečka, Bělotínská 1904, Hranice.Pneuservis Tomečka, Bělotínská 1904, Hranice.Zdroj: Deník/Liba MátlováPrvní zájemci o přezutí se hlásili už v druhém týdnu měsíce říjen.

„Objednávky řešíme hlavně telefonicky na určitou hodinu, ale když někdo přijede i mino objednání, tak se mu snažíme vyhovět. Pokud vidíme, že stačí počkat deset patnáct minut, tak jim auto přezujeme. Určitě je lepší, když máme objednávkový kalendář. Výměna většinou trvá 20 minut, ale záleží i na situaci. Největší nápor ale čekáme až napadne sníh, řidiči většinou řeší přezutí, až začnou na silnici bruslit,“ pousmál se majitel pneuservisu na Bělotínské ulici Martin Tomečka.

Adresa: Bělotínská 1904, Hranice
Cena za přezutí: od 740 korun, dle velikosti kol a druhu disků
Cena za uskladnění letních pneumatik: od 500 korun bez daně
Otevírací doba: po – pá 7.30 – 16.30, so – ne zavřeno
Nové pneumatiky: ano
Kontakt: 777 555 695
Web: www.facebook.com/amtartautoservis

Přezouvání pneu v Olomouci. Přijímací technik a mechanik Jan Šmiřák při práci
Za kolik vám přezují auto v Olomouci? Rozdíly jsou až šest stovek, podívejte se

Pneuservis Peperník

Pneuservis Peperník, Lipnická 528, Drahotuše.Pneuservis Peperník, Lipnická 528, Drahotuše.Zdroj: Deník/Liba MátlováTen, kdo se chtěl vyhnout případným frontám a dlouhému čekání, má už přezuto. V minulém týdnu vyjeli už na zimních gumách první řidiči také z Pneuservisu Peperník v Drahotuších. „Kolem přezouvání nabízíme zákazníkům kompletní servis, uskladnění pneumatik, geometrii i autoservis. Přezouváme osobní vozy, motorky, dodávky i nákladní automobily,“ informoval majitel pneuservisu Bruno Peperník.

Lepší je, se objednat na konkrétní hodinu, ale snaží se vyhovět i těm, kteří dojedou jen tak. „Když máme volno a někdo přijede, tak neřekneme ne, je ale lepší se objednat. Největší zájem čekáme na přelomu října a listopadu. Firmy ale většinou neotálejí a na zimu přezouvají zavčas,“ doplnil Bruno Peperník.

Adresa: Lipnická 528, Drahotuše
Cena za přezutí: od 750 korun, dle velikosti kol
Cena za uskladnění letních pneumatik: od 350 do 500 korun
Otevírací doba: po – pá 7.00 – 17.00, so 8.00 – 12.00, ne zavřeno
Nové pneumatiky: ano
Kontakt: 581 616 250
Web: pneupepernik.cz/sluzby/pneuservis/

Pracovníci pneuservisů v Přerově mají v těchto dnech napilno. Pneuservis Havlíčkova ulice, Přerov
VIDEO: Pneuservisy v Přerově mají napilno. Na kolik vyjde přezutí?

Pneuservis Březík

Pneuservis Březík, Vrchlického 1242, Hranice.Pneuservis Březík, Vrchlického 1242, Hranice.Zdroj: Deník/Liba MátlováI tady berou na objednávku, ale pokud někdo na přezutí dorazí bez předešlé domluvy, neodmítnou ho. Minulý týden zde měli relativně ještě klid, ale tento týden se objednávkami jejich kalendář začíná už plnit.

„Jakmile se ochladí, tak se lidé objednávají. Největší nápor ale čekáme až začátkem listopadu a hlavně to bývá podle počasí,“ konstatoval majitel pneuservisu Jan Březík, který nabízí rovněž kompletní pneuservis.

Adresa: Vrchlického 1242, Hranice
Cena za přezutí: od 560 korun, dle velikosti kol
Cena za uskladnění letních pneumatik: od 400 korun
Otevírací doba: po – pá 8.00 – 17.00, so - ne zavřeno
Nové pneumatiky: ano
Kontakt: 607 012 235
Web: pneuservis-hranice.cz

V Pneuservisu PEPE se v těchto dnech nikdo nezastaví. Přezouvá se o sto šest.
Za kolik přezujete gumy v Prostějově nebo Přerově. Podívejte se

PP Autocentrum - Pneuservis BestDrive

PP Autocentrum -  Pneuservis BestDrive, třída 1. máje 328, Hranice.PP Autocentrum - Pneuservis BestDrive, třída 1. máje 328, Hranice.Zdroj: Deník/Liba MátlováTaké v tomto pneuservisu začali s přezouváním už minulý týden. Objednávkový kalendář se jim rychle plní a automechanici tady mají už nyní pěkný frmol.

„Úplně narovinu máme objednané od tohoto týdne až skoro do půlky listopadu co půl hodiny asi dvě auta,“ uvedl minulý pátek vedoucí pneuservisu PP Autocentrum Hranice Michal Spurný s tím, že zákazníkům nabízejí kompletní pneuservis.

Adresa: třída 1. máje 328, Hranice
Cena za přezutí: od 530 korun bez daně
Cena za uskladnění letních pneumatik: od 670 korun bez daně
Otevírací doba: po – pá 7.00 – 15.00, v sezoně dle přezouvání do 18 hodin, so 8.00 – 12.00, ne zavřeno
Nové pneumatiky: ano
Kontakt: 602 575 168
Web: bestdrive.cz/branches/pp_autocentrum_sro-hranice-t1maje.html