Prostory bývalého okresního ředitelství se v pátek dopoledne slavnostně otevřely pro veřejnost za účasti krajského policejního ředitele Jaroslava Skříčila, primátora města Jiřího Lajtocha a zástupců vedení přerovské policie.

Rekonstrukce objektu si vyžádala náklady 8,5 milionu korun. Na nové recepci u vchodu do budovy se lidem věnují zaměstnanci policie a pomůžou jim vyřídit jejich záležitosti. „Naše služebny se v minulosti staly terčem kritiky. Standardem byly nevábné a technikou nedotčené prostory. To se pak samozřejmě odráží i v důvěře veřejnosti k policii,“ vysvětlila přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková.

Cílem nového projektu s názvem P 1000 je zlepšit pracovní podmínky pro policisty i návštěvníky, například vytvořením bezbariérových vstupů a sociálních zařízení pro handicapované.

Na služebnách bude k dispozici také dětský koutek a jednotný je i design nábytku. „Recepce má dvě zóny - otevřenou a uzavřenou. Otevřená slouží lidem, kteří se obrátí na policii se svými problémy, nebo přijdou poskytnout svědectví k nějaké události. Uzavřená část je vyhrazena pro pachatele trestných činů, pro něž je určen samostatný vchod,“ řekl vedoucí územního odboru vnější služby přerovské policie Josef Drábek.

Podle něj probíhala rekonstrukce prostor v objektu bývalého okresního ředitelství od loňského listopadu do února letošního roku. „Do budovy se přemístilo obvodní oddělení policie I, což je útvar se 68 zaměstnanci, a dále pak 40 pracovníků cizineckého oddělení,“ upřesnil Drábek.

Právě policisté z obvodního oddělení I jsou přitom speciálně vycvičení pro boj s extremismem a ročně prošetřují až osm stovek případů.

„V Olomouckém kraji je devět recepcí, a to ve velkých útvarech - v Jeseníku, Šumperku nebo Olomouci. V Přerově vznikla v pořadí druhá. Smyslem je nastavit občanům vlídnější tvář, abychom se jim mohli věnovat ve slušnějším prostředí, odpovídajícím 21. století,“ uzavřel krajský policejní ředitel Jaroslav Skříčil.