Do akce se každoročně zapojují také obce na Hranicku. Zpívalo se v Drahotuších, Skaličce, Milenově, Hustopečích nad Bečvou, Zámrskách, Horních Těšicích, Hrabůvce, Rouském, Jezernici i v Býškovicích.

Hranice se poprvé staly součástí akce Česko zpívá koledy s Deníkem v roce 2014 a kromě covidové stopky trvá tradice už devět let. V sudé roky si lidé na hranickém náměstí zazpívají s Pěveckým sborem Cantabile a v liché s Hranickým dětským pěveckým sborem.

Tříkrálové koledování v Hranicích 2019
Charita Hranice hledá krále. Tříkrálová sbírka startuje na Nový rok

Na náměstí zaznělo celkem šest koled - Půjdem spolu do Betléma, Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Pásli ovce Valaši, Veselé Vánoce a Rolničky. Tak jako každoročně, ani letos nemohl chybět přídavek. „Bylo to úžasné. Je krásné vidět plné náměstí lidí, kteří si s námi s radostí zazpívali koledy. Už se zase těšíme napřesrok,“ řekla sbormistryně HDPS Petra Šeinerová.

Velké díky patří lidem, kteří se společného zpívání v Hranicích zúčastnili a navodili opět nádhernou atmosféru, Hranickému dětskému pěveckému sboru a zvukaři Rostislavu Plachému, kteří nás podporují bez nároku na honorář, a samozřejmě také Městským kulturním zařízením Hranice, kteří tuto akci podporují už devět let. Děkujeme.

Vánoční poutákZdroj: Redakce

Vaše příspěvky můžete posílat na email vanoce@denik.cz. U každého příspěvku je nutné doplnit o vaše celé jméno a lokalitu, kde žijete. Například Hranicko. Děkujeme.