Soutěžící psi se předváděli v několika disciplínách. Museli například ukázat, jak dobře umí poslouchat svého páníčka. Nechyběla ani soutěž veteránů a cirkusové představení o nejlepšího klauna.

Porota nakonec rozhodla nejen o absolutním vítězi, ale také vyhodnotila nejstaršího, nejmladšího, nejmenšího a nejvyššího psa letošní Voříškiády.

Své umění mohly předvést i děti. V disciplíně „dítě a pes“ porotě prokazovaly své znalosti o svém čtyřnohém kamarádovi. Zkusit pak mohly i „štěstíčko“, jehož výtěžek putoval na konto vyhořelého zájmového kroužku Majáček.

„Je to dnes spíše taková zábavná akce, kde se sejdou milovníci zvířat se svými pejsky bez průkazu původu, které nemohou předvádět na klasických výstavách. I díky tomu zde panuje přátelštější atmosféra, nejde o žádnou rivalitu,“ uvedla Monika Zbranková.

„Porota posuzuje zvlášť psy, u kterých lze určit rasa. Zvlášť jsou hodnoceni kříženci,“ podotkla.

Během dopoledne se představila skupina Agility z Rožnova pod Radhoštěm. Děvčata předvedla ukázky tanečních kroků po boku malých pejsků.

Přítomní pejskaři se dozvěděli zajímavé informace o takzvané canisterapii. Ta se používá například v domovech seniorů. Cvičení voříšci dokážou vykouzlit úsměv a pozvednout náladu.