Pivní slavnosti v Bělotíně začaly

Zlatavý mok poteče proudem na tradičních Pivních slavnostech, které se konají až do neděle v Bělotíně na Přerovsku již podevatenácté.

Festival opět nabídne bohatý doprovodný program plný sportu, muziky a zábavy. Na čepu čeká na návštěvníky celkem osm piv známých značek. Hlavní program pivních radovánek odstaruje v sobotu ve 13 hodin.

PROGRAM: PIVNÍ SLAVNOSTI V BĚLOTÍNĚ

Býškovické letnice

Býškovické letnice se uskuteční v sobotu 26. června na výletišti v Býškovicích. Začátek vítání léta je ve 14 hodin, kdy bude slavnostně otevřeno nové hřiště. Těšit se můžete na vystoupení mažoretek a dětí z Býškovic a Horního Újezda.

Dále vystoupí folklorní soubor Maleníček z Lipníku nad Bečvou, Šimon ze Všechovic v záhorských krojích, krojovaný soubor Byškovický klásek a Královničky.

Připravena je soutěž o krále a královnu Letnic ve střelbě. Provázet bude Hudecká kapela F. Kopeckého. Vpodvečer pak odstaruje velká letnicová diskotéka, na které zahraje DJ Jerry D. (red)

U hluzovské přehrady zažijí Červnovou noc

Tradiční Červnovou noc se uskuteční v sobotu 26.června od 18 hodin na výletišti U přehrady v Hluzově. K tanci a poslechu bude hrát DJ Jiří. Připraveno je bohaté občerstvení včetně grilovaných makrel. Akci pořádá místní Sbor dobrovolných hasičů. (red)

Myslivci z Partutovic lákají na speciality

Přátelské posezení pořádají v sobotu 26. června od 16 hodin partutovičtí myslivci v areálu v Hlinkách. Těšit se můžete na zvěřinové speciality. (red)

Putování lišky Bystroušky

Akce pro děti s názvem Putování lišky Bystroušky aneb Hurá na prázdniny se koná v neděli 27. června od 15 hodin na kluzišti v Drahotuších. Pohádkové bytosti a zvířátka budou mít na jednotlivých stanovištích pro děti připraveny soutěže a nejrůznější hry. (red)

Do Ústí zavítá o víkendu pouť

Pouť sv. Petra a Pavla se koná v sobotu 26. a v neděli 27. června na výletišti v Ústí. V sobotu odpoledne se můžete těšit na zábavný program pro děti, ukázku akrobatických letadel, která předvedou modeláři z Aeroklubu Hranice, bublinkovou show, projížďku na koních a večerní pouťovou zábavu se skupinou RK Band.

V neděli jste zváni v 10 hodin do kostela sv. Petra a Pavla na slavnostní mši svatou. V odpoledním programu, který začíná ve 14.30 hodin na výletišti, předvedou své pěvecké a taneční umění děti z místní mateřské a základní školy.

Zpestřením letošní poutě bude Sokolnická show s výcvikem dravých ptáků. K příjemné pohodě bude po celé odpoledne hrát Hustopečská dechovka. K ústecké pouti patří samozřejmě také pouťové atrakce a bohaté občerstvení, uzený kabanos, pecáky, sladkosti a nápoje všeho druhu.

Ve Velké se odehraje volejbalový přebor

Druhé kolo přeboru České obce sokolské ve volejbale smíšených družstev oblasti Morava se odehraje v sobotu 26. června od 9 hodin na hřišti Sokola Velká. Tohoto kola se zúčastní postupující z prvních župních kol z oblasti Morava střed a sever. O občerstvení je postaráno.(red)

Na Kluzišti budou hrát v sobotu fotbal

Kluziště Drahotuše pořádá v sobotu 26. června turnaj v minikopané. Začátek je stanoven na 8.30 hodin. (rj)

Na Bečvě budou od rána bojovat dračí lodě

Třetímu ročníku festivalu dračích lodí Hranice Dragons 2010 bude v sobotu a v neděli 26. a 27. června patřit řeka Bečva v Hranicích. Jedná se o veřejný závod dračích lodí neregistrovaných posádek.

Sobotní program začíná už v 7 hodin, finálové jízdy škol se jedou v 17 hodin. Nedělní finále je v 11, vyhlášení ve 13.30. Závod je vypsán v délce 200 metrů a na dlouhé trati 1200 metrů jde o pohár Moravské brány.(kvs)

Letní kino Hranice

Kniha přežití – v pátek 25. června ve 21 hodin. Sci-fi USA, přístupné od 12 let, titulky, 118 minut. Akční dobrodružný příběh o muži, který putuje napříč Amerikou, aby ochránil posvátnou knihu, ve které je ukryto tajemství, jak zachránit lidstvo.

Alenka v říši divů – v sobotu 26. června ve 21 hodin. Fantasy snímek USA, přístupný, česky, 108 minut. Neuvěřitelná dobrodružství Alenky, která se dostane do Říše divů, když se vydá za Bílým králíkem a spadne do jeho nory.

Souboj Titánů – ve čtvrtek 1. července od 21 hodin. Akční, drama, fantasy VB, USA, přístupné od 12, titulky, 106 minut. Boj o moc muže proti králům a krále proti bohům. Boj mezi bohy samotnými může zničit celý svět.

Ženy v pokušení – v pátek 2. července od 21 hodin. Komedie České republiky, přístupná, 118 minut. Helena, uznávaná odbornice na manželské problémy, jednoho dne zjišťuje, že se dostala do situace, jaké řeší se svými pacienty.

Iron Man 2 – v sobotu 3. července od 21 hodin. Akční USA, přístupný od 12 let, titulky, 125 minut. Snímek je pokračováním úspěšné komiksové adaptace režiséra Jona Favreua. Tony Stark bude tentokrát bojovat proti dvěma šíleným zločincům se svou novou asistentkou – černou vdovou.

Po dobu promítání je otevřeno občerstvení a nově je k dispozici přístřešek pro diváky v případě nepříznivého počasí.