Do Zámeckého klubu míří Jablkoň

Jablkoň a Hromosvod – koncert dvou skupin se koná v pátek 11. března od 20 hodin v hranickém Zámeckém klubu. Pražský folk-rockový Hromosvod vyráží na březnové turné k novému cd Zimní čas po boku jedničky českého alternativního folk-rocku, kapely Jablkoň.

Na Hromůvce se dnes hraje country

Na country večer můžete vyrazit v pátek 11. března do Restaurace U Švejka na Hromůvce. Začátek je 19 hodin.

Na faře budou kurzy o rodičovství

Máte někdy pocit, že občas nevíte jak reagovat na křik svých dětí? Přijde vám, že žádný váš odchod z domu se neobejde bez křiku? Potom právě pro vás je připraven prezentační večer, na kterém dostanete informace o kurzech Cesta k pozitivnímu rodičovství a Předávání víry v rodině.

Program vám mimo jiné může pomoci lépe rozumět svým dětem, nebo předcházet konfliktům a efektně je řešit. Prezentační večer proběhne na hranické faře v pátek 11. března v 17 hodin.

Do Kyžlířova míří fanoušci metalu

První metalový festival Kyžl Tonny Fest I. se uskuteční v pátek 11. března v Kyžlířově U Tonnyho. Vystoupí metalové skupiny Passion Of Hate, Grace, Blaho 19, Iron Army. Začátek je ve 20 hodin.

Dětská merenda zaplní v sobotu Jugo klub

Dětská merenda se uskuteční v sobotu 12. března od 13.30 do 19 hodin v kasárnách v Jugo klubu v Hranicích. Akci pořádá Spolek žen Rouské.

Můžete se těšit na příjemné odpoledne plné tance, her a překvapení. Všechny masky dostanou odměnu.

V programu vystoupí bojovníci z CEA – Centrum a orientální tanečnice Najmah. K tanci a poslechu nám bude hrát DJ Molex. Chystá se volba Miss merenda a Miss porota. Připravena je bohatá tombola a bufet plný laskomin.

U Jarky mají Končiny

Končinová zábava se uskuteční v sobotu 12. března od 20 hodin v Pohostinství U Jarky v Klokočí. Pro všechny generace hraje Pavel Humplík. Akci pořádá SDH Klokočí.

Vyrobte si velikonoční ozdoby

Dílna Netradičních výtvarných technik NEVÝTE v Sigmě 1, na třídě 1. máje Hranice, chystá v neděli 13. března od 14 hodin Tvoříme s dětmi – Velikonoce – kraslice, košík z nití atd.

Kam za sportem?

Pražská Slavia přijede do Hranic

Starší přípravka (2001) SK Hranice pořádá mezinárodní halový turnaj v kopané. Ten se bude konat v sobotu 12. března od 8 hodin v hale SOU. Eurosystemy Cup 2011 má exkluzivní obsazení. Mimo nejlepších přípravek severní Moravy FC Baník Ostrava, SK Sigma Olomouc, FC Hlučín, FC Vítkovice přijede i zřejmě nejlepší slovenská přípravka AS Trenčín. Pětici doplní FC Hradec Králové a třešničkou na dortu je účast nejlepší přípravky Česka SK Slavia Praha. Chybět samozřejmě nebudou ani domácí naděje hranického fotbalu. (skF)

Kam vyrazit během týdne?

Knihovna připravila Den otevřených dveří a čtení

Na Den otevřených dveří v rámci Března – měsíce čtenářů můžete do hranické knihovny zavítat během úterý 15. března. Pro malé návštěvníky je připraven malý dárek. Další akcí, které během března knihovna připravila, je veřejné čtení pro rodiče s dětmi. To bude probíhat každé úterý a pátek vždy od 15 hodin. Úterní čtení je v režii herců a hereček z divadla Štěk & spol. a v pátek proběhne čtená s knihovnicí.

V Galerii na zámku vystavují malí výtvarníci

Výstava dětských výtvarných prací dětí z hranické mateřské školky Pohádka s názvem Malí malíři z pohádky bude zahájena v Galerii severní křídlo zámku slavnostní vernisáží ve středu 16. března v 17 hodin.

Kinokavárna uvádí Nesvatdbov

Kinokavárna v Zámeckém klubu promítne snímek ve středu 16. března v 18 hodin Nesvatbov. (Dokumentární film České republiky, Slovenska, 72 minut, Slovensky, přístupný.) Slovenská vesnice Zemplínské Hámre pomalu ale jistě vymírá. Její Starosta se s tím nehodlá smířit a proto se rozhodne zorganizovat akci, při které dá dohromady třicátníky, kteří jsou na ocet.

Umělecká škola chystá jarní koncert

Jarní koncert ZUŠ Hranice se koná ve čtvrtek 17. března od 18 hodin na koncertním sále Zámecká. Během koncertu zazní skladby klasických i současných autorů v podání žáků školy.