Metalová smršť se řítí do Bělotína

Bělotín – Power metalová smršť ovládne v pátek 26. listopadu Kulturní dům v Bělotíně, kde od 19 hodin vystoupí čtyři kapely, které ocení zejména fanoušci tvrdších hudebních stylů.

K vidění budou ostřílení borci z uskupení Power 5, kteří mají za sebou nemalou řádku akcí a festivalů, mezi něž lze řadit koncerty s takovými velikány, jako jsou například finští Stratovarius. Kapela má za sebou pět alb a jedno DVD a je připravena ukázat se ve své plné síle.

Další českou neméně známou stálicí power/speed scény je bezesporu smečka z Poděbrad – kapela Rimortis. Kapela funguje více než deset let, má na svém kontě šest řadových audio počinů, několik videoklipů, DVD a samozřejmě nespočet odehraných akcí.

Relativně novým objevem na české power scéně je kapela Porta Inferi. Vznik kapely se datuje na začátek roku 2008 , kdy poprvé vystrkuje růžky a předvádí se na soutěži „Skutečná liga“, kde se umisťuje v první padesátce z 300 účinkujících kapel.

Kapela nelení a v roce 2009 vydává své první promo s názvem Fire Road. Následuje nemalá řádka koncertů a festivalů. Porta Inferi hraje netypický power metal, kterému dodávají druhý rozměr klávesové party plné atmosféry, rázné kytary, dynamická rytmika a to vše podpořeno speedovým zpěvem a screamem.

Poslední kapelou je formace Ramayana z Hradce Králové. Kapela je stěžejním zástupcem hard & heavy scény na hradecku. Mají na svém kontě miniCD Road to hell.

První oficiální CD vyšlo roku 2009 s názvem Vzdálený svět. V letošním roce se v kapele událi personální změny a s příchodem nového baskytaristy dostává kapela nový směr. (red)

Café Bar bude patřit dětem

Hranice – Tento pátek 26. listopadu se koná aktivní dětský pianobar s Lucií Bartochovou a Robinem Novákem v Café Baru na Zámku. Začátek je v 18.30 hodin (red)

Mateřinková zábava

Opatovice – Mateřinková zábava se koná v pátek 26. listopadu od 20 hodin v Lidovém domě v Opatovicích. K tanci i poslechu hraje skupina Saši Kulové. Chybět nebude ani vystoupení mažoretek, tombola a bohaté občerstvení. (red)

Retro zábava v Klokočí

Klokočí – Retro zábava se uskuteční v sobotu 27. listopadu od 20 hodin v pohostinství U Jarky v Klokočí. Hudbu 60. a 70. let bude pouštět DJ Pavel.

V průběhu večera vystoupí místní boys&girls. Provětrejte šatníky a přijďte se pobavit v dobovém oblečení. (red)

Roberta Křesťana uvítá Zámecký klub

Hranice – Robert Křesťan a Druhá tráva vystoupí v sobotu 27. listopadu od 20 hodin v hranickém Zámeckém klubu. Od svého vzniku je Druhá tráva řazena mezi špičku na folk & country scéně, a to nejen u nás.

Druhou trávu charakterizují dva výrazné znaky – autorská a interpretační výjimečnost Roberta Křesťana a mimořádná instrumentální zdatnost ostatních členů skupiny. Jako jedna z mála českých kapel pravidelně každý rok absolvuje turné po Spojených státech amerických. (red)

Psycho Radio křtí novou desku

Hranice – Křest druhého alba hranické skupiny Psych Radio se uskuteční v sobotu 27. listopadu od 20 hodin v místním klubu Olympia. Kmotrem desky je Miloš Dodo Doležal. (red)

Festival outdoorových filmů se valí do Hranic

Hranice – Mezinárodní festival outdoorových filmů, který se letos koná již osmým rokem, zavítá také do Hranic. Uskuteční se zde od soboty 27. do neděle 28. listopadu v koncertním sále v Zámecké ulici a diváci se mohou těšit na celkem 14 dokumentárních filmů s dobrodružnou, horolezeckou i cestopisnou tématikou. (red)

Program v lázních Teplice nad Bečvou

Koncert Dechové hudby Moraváci – v pátek 26. listopadu v 19.30 hodin v sále sanatoria Bečva.

Taneční večer – hraje Duo Express – v sobotu 27. listopadu v 19 hodin v kavárně sanatoria Moravan.

Taneční večer – hraje Rytmik – v pondělí 29. listopadu v 19 hodin v sále sanatoria Bečva.

Koncert cimbálové muziky Polajka s primášem Petrem Baklíkem – v úterý 30. listopadu v 19.15 hodin v sále sanatoria Janáček.

Taneční večer – hraje Rytmik – ve čtvrtek 2. prosince v 19 hodin v sále sanatoria Bečva.

Vánoční koncert Dechové hudby Moravské Veselky – v pátek 3. prosince v 19.30 hodin v sále sanatoria Bečva.