HRANICE

Rybářské závody

Tradiční rybářské závody na hranickém rybníku Kuchyňka se konají v sobotu 14. a v neděli 15. května. Při letošním výročí 110 let MO ČRS Hranice budou závody otevřeny i pro nečleny.

Motorkáři odtsratují sezonu motomší

Motomší zahájí svoji sezonu v sobotu 14. května motorkáři na hranickém náměstí v kostele Stětí sv. Jana Křtitele. Řazení motocyklů před kostelem proběhne od 12 do 12.30 hodin.

Samotná Motomše 2011 začíná v kostele ve 13 hodin. Mši odslouží pan děkan Jiří Doležal a na varhany zahraje Josef Slimáček. Pan děkan bude na závěr udělovat požehnání motorkářům a jejich strojům. Akci pořádá Harley Owners Group Hranice.

Park žije!

Příznivci hranické formace Gentlemen’s Club se mohou těšit na neopakovatelnou akci s názvem Park žije.

V neděli 15. května se od 14 hodin v parku Československých legií v Hranicích uskuteční přehlídka hranických kapel Mimbar a Gentlemen’s Club za vydatné podpory luhačovického patriota a vincentkového magnáta DJ Dr. Bostona. Vstup zdarma, občerstvení, a to i tekuté, bude zajištěno a pro věrné fanoušky máme připraveno slušivé překvapení.

Akce je podpořena grantovým programem města Hranic. Za nepříznivého počasí se akce přesouvá na další neděli 22. května.

LÁZNĚ TEPLICE NAD BEČVOU

Koncert Felixe Slováčka a pianisty Borise Krajného – v pátek 13. května v 19.30 hodin v sále sanatoria Bečva.

Otevření lázeňské kolonády – celodenní osvětový a zábavný program pro děti i dospělé – v sobotu 14. května od 9.30 do 17 hodin na kolonáda a terasa sanatoria Bečva.

Taneční večer – hraje Duo Andy – v sobotu 14. května v 19 hodin v kavárně sanatoria Moravan.
Taneční večer – hraje Rytmik – v pondělí 16. května v 19 hodin v sále sanatoria Bečva.
Absolventský koncert žáků Základní umělecké školy Potštát – v úterý 17. května v 19.15 hodin v sále sanatoria Janáček.
Odpoledne s písničkou – hraje Radek a Dáša – ve středa 18. května ve 14 hodin na terase sanatoria Bečva.
Taneční večer – hraje Radek – ve čtvrtek 19. května v 19 hodin v sále sanatoria Bečva.
Divadlo Dostavník: hudební komedie Nejstarší řemeslo aneb Natoč ten gramofon – v pátek 20. května v 19.30 hodin v sále sanatoria Bečva. Premiéra v lázních!

VÍCE: Lázeňskou kolonádu otevře Zlata Adamovská

KYŽLÍŘOV

Již druhý malý metalový festival Kyžl Tonny Fest II. proběhne v pátek 13. května U Tonnyho v Kyžlířově u Potštátu. Od 18 hodin to rozbalí metalové formace Iron Army, Stormy Flight, Inhibitor, Porta Inferi a Mr. Crowley.


Již páté opékání prasátka a následná párty DJ Kubishe se uskuteční v pátek 20. května v Kyžlířově u Potštátu v hospodě U Tonnyho. Vstup je od 17 hodin.

KAM ZA SPORTEM

Slavíč chystá turnaj ve volejbale

Hranice, Slavíč – Tradiční jarní volejbalový turnaj chystá TJ Sokol Slavíč. Sportovní klání se koná v sobotu 14. května od 9 hodin.(red)

Hrabůvka bude patřit nohejbalu

Hrabůvka – Nohejbalový turnaj se chystá na sobotu 14. května na hřišti Horňáček v Hrabůvce. Začátek je v 9 hodin. Přihlášení na čísle 737820934. Od­poledne proběhne soutěži pro děti i dospělé o největší počet kliků – Nejlepší klikař Hrabůvky. (red)

V Olšovci proběhnou cyklistické závody

Olšovec – Druhý ročník cyklistického závodu Olšovecké okruhy pořádá TJ Sigma Hranice v neděli 15. května od 10 hodin. Start je v prostoru fotbalového hřiště v Olšovci. Trať vede do Stříteže nad Ludinou, dále směrem na Hranice a u nájezdu na dálnici odbočí účastníci do Olšovce.

Závod je zařazen do seriálu Moravskoslezského poháru mládeže a dospělých, takže na start se postaví závodníci od žákovských kategorií až po kategorii mužů. Každá kategorie absolvuje 6,3 km dlouhý okruh několikrát dle své výkonnosti. Nejdelším bude závod mužů, který se pojede na 14 okruhů o celkové délce 88 km a odstartuje ve 12.45. Závod je určen pouze pro závodníky, kteří jsou držiteli licence Českého svazu cyklistiky. V souvislosti s průběhem akce bude v době od 10 do 16 hodin na uvedené trase částečně omezen silniční provoz.(cyklo)