HRANICE

Punkrocková party vypukne v pátek 29. dubna 20 hodin hranickém Infernu na Masarykově náměstí. Vystoupí Outsider, Dovolena narkotika a R.A.F.

Seminář Jaroslavy Černé s názvem Povzbuzení ke změně se koná v sobotu 30. dubna od 9 hodin v hranické nekuřácké kavárně Isis Caffé na Hromůvce. Večer zde můžete zavítat na živou hudbu skupiny VoCoDe od 19 hodin. Na všechny, kteří v tento večer přijdou v kostýmu čarodějnice, čeká tekuté překvapení.

Oslavit první máj můžete v neděli 1. května od 14 hodin na házenkářském stadionu. Připraven je program pro děti, vystoupení mažoretek, hry a soutěže. Vyhrávat bude dechová hudba Partutovjanka. Občerstvení zajištěno.

Autobusový zájezd Bílý kámen – Libavá pořádají v neděli 1. května KČT Hranice a TJ Sokol. Odjezd je v 7 hodin ze Šromotova náměstí. Nutný občanský průkaz nebo pas.

BĚLOTÍN

Tradiční Rybářské závody proběhnou v sobotu 30. dubna na bělotínské Laguně. Prezentace je od 6 do 6.45 hodin. Začátek závodů je v 7 hodin, přestávka je v plánu od 10 do 11 hodin a konec ve 14 hodin Na akci, kterou pořádají Sportovní rybáři Bělotín, se můžete těšit na kvalitní občerstvení, rybí speciality a bohatou tombolu.

PODHOŘÍ

Fichtl Cup proběhne v sobotu 30. dubna v Podhoří. Závodníci se mohou hlásit na zurek.jan@seznam.cz. Náročný závod povede přes louku i les. Podmínky: víc než 15 let, přilba a jiné ochranné pomůcky, stroj musí být vybaven brzdami.

LÁZNĚ TEPLICE NAD BEČVOU

Zábavný program Pantůčkoviny s kytarou v podání baviče, zpěváka a imitátora Libora Pantůčka – v pátek 29. dubna v 19.30 hodin v sále sanatoria Bečva.

Taneční večer – hraje Gradace – v sobotu 30. dubna v 19 hodin v kavárně sanatoria Moravan.

Taneční večer – hraje Rytmik – v pondělí 2. května v 19 hodin v sále sanatoria Bečva.

Americké jaro 2011 – koncert kanadské sopránistky Melanie Gall s klavírním doprovodem Alice Fiedlerové v rámci festivalu – ve středu 4. května v 19.15 hodin v sále sanatoria Janáček.

Taneční večer – hraje Radek – ve čtvrtek 5. května v 19 hodin v sále sanatoria Bečva.

Koncert country skupiny Huňáči z Bystřice pod Hostýnem – v pátek 6. května v 19.30 hodin v sále sanatoria Bečva.

Co se chystá?

Přednáška Jak se nezbláznit se koná ve středu 4. května v 18 hodin v jídelně domu s pečovatelskou službou na Tovačovského ulici. Přednášet bude doktorka Eva Elšíková z psychosociálního centra v Přerově. Pořádá Klub zdraví Hranice.

Slavnostní vernisáží bude ve středu 4. května v 17 hodin v Galerii Severní křídlo zámku zahájena výstava fotografií a ilustrací Miroslava Mlčocha a Hany Mlčochové. Výstavu uvede výtvarník Radovan Langer. Expozice je veřejnosti zpřístupněna v provozní době Městského úřadu.

Slavnostní vernisáž výstavy prací žáků ZUŠ se uskuteční ve čtvrtek 5. května v 17 hodin v Galerii M + M.

V zahradní galerii budou vystaveny obrazy Terezy Špundové. Stálá výstava řezbářů Vojtěcha Šimona a Josefa Musila je ke zhlédnutí až do dubna 2011 v zahradní části M+M. Galerie je otevřena každý den do 17 hodin.

Výstava s názvem Rok s krajkou bude ve výstavní síni Stará radnice zahájena v pátek 6. května v 17 hodin. Svá díla zde představí fotografka, výtvarnice – krajkářka a publicistka Jitka Hanáková. K prezentaci svých děl si přizvala také krajkářky z Mohelnice, Olomouce, Přerova a Valašského Meziříčí.

K návštěvě Staré radnice rovněž láká stálá expozice Obrazy Jana Pinkavy, malíře starých Hranic, a výstava fotografií a dokumentů ze sbírek muzea Dělo se v Hranicích. Otevřeno je od úterý do soboty od 9 do 12.30 hodin a od 13 do 16 hodin, v neděli pak od 9 do 12.30 a od 13 do 17 hodin.