Hranické kapely se představí v Letním kině

Třetí ročník festivalu hranických skupin vypukne v sobotu 28. května v Letním kině. Jelikož se akce koná v rámci Hranického kulturního léta za finanční podpory města Hranic, je na ni pouze symbolické vstupné padesát korun. Nejen jména hranických kapel, ale i tato výše vstupného slibuje velikou účast návštěvníků, jak tomu bylo v minulém ročníku.

Na podiu se během odpoledne a večera vystřídá osm hranických skupin a jeden speciální host, skupina Heebee Jeebies.

„V Hranicích je spousta kvalitních a mladých talentovaných skupin, ale všechny se na podium nevejdou, prozradil dramaturg Městského kulturního zařízení v Hranicích Martin Kapek.

„Snažili jsme se veřejnosti naservírovat skupiny, které na minulých ročnících Hranické scény nebyly. Na letošním ročníku tedy zahrají skupiny Passion of Hate, Stormy Flight, Mim Bar, Psycho Radio, Paranormal, Fany & Funny, H-Band. Místo avizované kapely Memoria, která na poslední chvíli musela zrušit své vystoupení, zahraje hranická formace Grace,“ sdělil Kapek.

Stovky mažoretek se chystají do Hranic

Velkolepá akce se chystá na sobotu 28. a neděli 29. května. Přímo v centru města se předvedou desítky mažoretkových skupin. Program začíná v sobotu v 13.45 hodin, kdy se uskuteční průvod městem.

Ve 14 hodin proběhne na Masarykově náměstí zahájení soutěžního víkendu, program bude pokračovat podiovými sestavami minimažoretek.

Od 15 do 17.30 se na třídě 1. máje chystá první část soutěže – pochodové defilé DM, minimažoretky, DS, junior, senior.

Nedělní program na náměstí začne v 10.30 soutěží Show Group. Ve 14 hodin budou mažoretky soutěžit ve druhé disciplíně – podiové formace, v 16.30 klasická mažoretka.

V 17 hodin budou na náměstí vyhlášeny výsledky. Jako čestný host plánuje akci navštívit Nor, kterému se na Mistrovství Evropy mažoretky Šance moc líbily. Teď chce vidět, jak vypadá šampionát v Česku. Vzhledem k soutěži bude třída 1. máje uzavřena pro dopravu v sobotu od 14 do 18 hodin, uzavírka náměstí je v plánu v neděli od 8 do 18 hodin.(jr)

Oddíl BMX připravuje atraktivní závody

Závod pro neregistrované jezdce z řad veřejnosti bude součástí Moravské ligy, která se pojede v sobotu a v neděli 28. a 29. května na bikrosové dráze v Hranicích. Zájemci o veřejný závod se musí dostavit na start do 9 hodin.

Podmínkou účasti je cyklistická přilba, dlouhé nohavice, dlouhé rukávy, kolo a rukavice. Nutná kartička zdravotní pojišťovny a u mladších 15 let vhodný doprovod rodičů. Trénink jezdců podle kategorií bude probíhat od 9.30 do 11 hodin. Závod odstartuje v 11.15.

V sou­vislosti s tímto závodem upozorňuje oddíl BMX na uzavření silnice v okolí areálu BMX z důvodu bezpečnosti jezdců a diváků. Uzávěra bude od restaurace Střelnice. Objížďka bude značena od restaurace Sokolovna kolem Plovárny a zahrádkářské kolonie. (bmx)

HRANICE

Kácení máje v hranickém Domově seniorů se koná v pátek 27. května. Začátek je v 15 hodin. K tanci i poslechu hraje Javořinka a vystoupí i soubor Rozmarýnek. Akce je přístupná i veřejnosti.

Na Hranicku v časech druhé světové války je název nové knihy, jejíž křest se chystá za účasti autorů v pátek 27. května v 16 hodin v obřadní síni Městského úřadu.

Závěrečné vystoupení tanečního oboru se chystá na pátek 27. května od 18 v hranické Sokolovně. Moderuje Petr Novák.

Soutěž s názvem Mlynářský krajánek vstupuje už do svého šestého ročníku. Zahájena bude v sobotu 28. května, kdy se krajánci rozjedou do jižní části hranického regionu směrem na Záhoří.

Tradiční zůstává start ze Šromotova náměstí v Hranicích, kde se příznivci cykloturistiky sejdou v 9 hodin a společně vyjedou na trasu dlouhou necelých třicet kilometrů. Trasa povede přes areál lázní do Opatovic, dále pak na Malhotice a Rouské, Kelč, Zámrsky do Skaličky, kde je na programu prohlídka Červekova větrného mlýna Zakončení cesty bude v Ústí, kde se celý peloton zúčastní akce Kácení máje.

Rockové kapely zahrají v Infernu v pátek 27. května od 21 hodin. Vystoupí Spocená uklízečka a Notorest. Na diskotéku můžete zavítat v sobotu 28. května od 21 hodin.

LÁZNĚ Teplice nad Bečvou

Koncert Olomouckého Dixieland Jazz Bandu – v pátek 27. května v 19.30 hodin v sále sanatoria Bečva.

Taneční zábava – hraje Rytmik – v sobotu 28. května v 19.15 hodin v sále sanatoria Janáček.

Zahájení tradičních promenádních koncertů – účinkují dechové orchestry Olomouckého kraje – v neděli 29. května v 9 hodin na terase sanatoria Bečva.

Taneční večer – hraje Rytmik – v pondělí 30. května v 19 hodin v sále sanatoria Bečva.

Koncert Komorního kvarteta – program populárních melodií světových autorů i písniček Jaroslava Ježka – v úterý 31. května v 19.15 hodin v sále sanatoria Janáček.

Odpoledne na terase s písničkou – hraje Radek a Dáša – ve středu 1. června ve 14 hodin na terase sanatoria Bečva. V programu vystoupí krojovaný taneční soubor Kateřinky z jižní Moravy.

Taneční večer – hraje Radek – ve čtvrtek 2. června v 19 hodin v sále sanatoria Bečva.
Koncert country skupiny Huňáči z Bystřice pod Hostýnem – program k poslechu i tanci – v pátek 3. června v 19.30 hodin v sále nebo na terase sanatoria Bečva.

OLŠOVEC

Kácení máje spojené s diskotékou DJ Milana se koná v sobotu 28. května od 20 hodin na Rybníčku v Olšovci. Těšit se můžete i na laserovou show. Pořádají místní hasiči.

DRAHOTUŠE

Zpíváte rádi? Kluziště Drahotuše pořádá v sobotu 28. května od 16 hodin Karaoke. Zveme všechny děti i dospělé.

BOŇKOV

Na Moravskou zabijačku můžete zavítat v sobotu 28. května od 11 hodin do pohostinství U Tlustého Jana na Boňkově. Ochutnat můžete prdelačku, jitrnice, jelita, tlačenku, ovar, výpečky se zelím, guláš a další zabijačkové pochoutky.

SKALIČKA

Kácení máje se na výletišti za sokolovnou ve Skaličce chystá na sobotu 28. května. Těšit se můžete na vystoupení dětí pod vedením Jany Bagarové, vystoupení dívek pod vedením Ivety Kočnarové, pokácení májky s programem a taneční show skupiny Nám se daří.

K tanci a poslechu zahraje skupina Sextet. Bohaté občerstvení je zajištěno. Akce, kterou pořádá obec ve spolupráci s SDH a TJ Sokol Skalička, začíná v 17 hodin, za nepříznivého počasí se přesune do sokolovny.

HORNÍ ÚJEZD

Kácení máje pořádá v sobotu 28. května v 17.30 hodin na návsi Sbor dobrovolných hasičů Horní Újezd. Hraje Esmeralda. V programu mimo jiné nebude chybět nové večerní taneční překvapení.

ÚSTÍ

Kácení máje proběhne v sobotu 28. května od 16 hodin na výletišti v Ústí. Hrát bude formace Gaspary a vystoupí skupina Inkognito. Ústecká májka se na místním výletišti bude stavět již od 9.30 hodin. Připraveno je občerstvení.

ROUSKÉ

Kácení máje proběhne v neděli 29. května od 14 hodin na rousecké návsi. Celé odpoledne bude hrát krojovaná hudební skupina Moravská Veselka V programu vystoupí Mateřská škola Všechovice s divadelní pohádkou, Havajské tance, OS Califonie Rouské, kouzelník Ondřej Sládek z Ostravy – úřadující mistr České republiky v moderní magii. Těšit se můžete i na taneční vystoupení Rouseckých dráčat a po kácení máje přijde na řadu Pánvičková show. Připraveno bude bohaté občerstvení.

CO SE CHYSTÁ?

Don Quijote de la Ancha – nejhranější autorská komedie současnosti Divadla Klauniky Brno – v pondělí 30. května od 18 hodin v koncertním sále v Zámecké ulici. Svéráznému zpracování osudů Dona Quijota a věrného služebníka Sancho Panzy nechybí humor, nadsázka, fantazie ani mystifikace. Režijní vedení: Boleslav Polívka.

Koncert komorních souborů žáků ZUŠ Smyčcového oddělení se uskuteční ve středu 1. června v 17.30 hodin v galerii Severní křídlo zámku v 1. poschodí.
Den dětí se uskuteční ve středu 1. června od 13 do 16 hodin na zahradě DDM Galašova. Těšit se můžete na skákací hrad, bungeerunning (běh na laně), skákací boty, prohazovadlo, koloběžky a další atrakce, prezentace Českého červeného kříže. V případě nepříznivého počasí se akce neuskuteční!

*Zájezd na motokáry do Lipníku nad Bečvou pořádá hranický Domeček v sobotu 4. června pro děti ve věku od 10 do 15 let. Odjezd je autobusem z autobusového nádraží, sraz v 9.40 hodin u čekárny (restaurace). Na zájezd je nutné přihlásit se předem, tel. 581 601 700 nebo e-mailem ddm.malikova@hranet.cz.

Den dětí se chystá na Střelnici u Zbranků na sobotu 5. června od 14 hodin. Těšit se můžete na střelbu z kuše, hry, soutěže, jízdu na koních, malování na obličej i skákací hrad. K vidění budou ukázky leteckých modelů a historické zbraně.

Akce Legoprojekt – budování originálního legoměstečka – proběhne od čtvrtku 2. do soboty 4. června v hranické modlitebně Církve bratrské, a to každé odpoledne od 15.30 do 18.30 hodin. Akce je určena pro děti od 6 do 12 let.

Zcela výjimečnou prohlídku Zbrašovských aragonitových jeskyní si můžete vychutnat v sobotu 4. června. V době od 11 do 17 hodin budou prohlídky jeskyní obohaceny o krátká hudební vystoupení souboru zobcových fléten ZUŠ Odry Oderské píšťalky pod vedením Aleny Jestřebské.

Návštěvní provoz bude organizován běžným způsobem a výše vstupného se nemění