Galerie M+M: Salon výtvarníku

Hranice – Celkem osm umělců se představí v prvním Salonu výtvarníků, který bude zahájen vernisáží v pátek 8. července v 17 hodin.

K vidění zde budou obrazy Pavly Loserthové, Jaroslava Jakubce, Jiřího Chmelaře, enkaustika Terezy Špundové, keramika Jany Bednárské a dřevořezby Milana Sanetříka, Vojtěcha Šimona a Josefa Musila.

Výstava abstraktní tvorby Martiny Pěchové a olejomaleb dětí ze školky Šromotova pastelka je v galerii ke zhlédnutí až do pátku 22. července.Ga­lerie na Jurikově ulici je otevřena od středy do neděle v době od 13 do 18 hodin.

V Olympii se bude tančit

Hranice – Na diskotéku můžete o víkendu zavítat do Hudebního klubu Olympia. V pátek 8. července hraje DJ Milan, kterého v sobotu 9. července vystřídá za mixážním pultem DJ Lucke. Oba dny je začátek ve 20 hodin.

Drahotušské letiště chystá Hranické polétání

Drahotuše – Modelářský klub Aeroklubu Hranice pořádá v sobotu 9. a v neděli 10. července na drahotušském letišti Hranické polétání a RC Paragan meeting.

V sobotu budou k vidění od 10 hodin ukázky rádiem řízených modelů letadel, hlavní program s komentovanými ukázkami začíná ve 12.30. V 18 hodin bude vylosována divácká tombola (hlavní cenou je vyhlídkový let), následuje volné noční létání.

V neděli proběhne druhá soutěž letošního Hranického poháru v kategorii RCEJ / RCEK (rádiem řízené větroně poháněné elektromotory). Více na www.modelarihranice.ic.cz.

Turbo a Čok lákají na BestFest Rouské

Rouské – Kapela Turbo nebo Vilém Čok spolu s dalšími kapelami rozezvučí obec Rouské na letošním hudebním festivalu BestFest summer 2011. Ten odstartuje v sobotu 9. července v 15.30 hodin a letos poprvé k němu bude připojena i soutěž o nejlepší slivovici.

„Porota bude u vzorků hodnotit zvlášť vůni, chuť a barvu. Vítězná slivovice pak bude k zakoupení přímo na festivalu,“ řekl organizátor festivalu Václav Marek.

Skupina Turbo vystoupí se svým speciálním 90minutovým programem v rámci 30letého výročí působení kapely.

Pro dětské návštěvníky je připraven zábavný program se soutěžemi o ceny. Po celou dobu festivalu bude připraveno bohaté občerstvení a letos i mexické speciality.

Na festivalu vystoupí také The Hurican, Hever, Kabát Revival a skupina Neřeš z Opatovic, která zvítězila v soutěži kapel.

Předprodej vstupenek je v hranické prodejně hudebnin Allton na Horním podloubí. Ostatní prodejní místa najdete na www.bestfest.cz.

DJ Milan hraje na Rybníčku

Olšovec – Na diskotéku DJ Milana můžete zavítat v sobotu 9. července Na Rybníček do Olšovce. Začátek je ve 21 hodin.

LÁZNĚ Teplice nad Bečvou

Koncert valašské cimbálové muziky Polajka – v pátek 8. července ve 14.30 hodin na terase nebo v sále sanatoria Bečva.
Taneční večer – hraje Rytmik – v sobotu 9. července v 19 hodin v kavárně sanatoria Moravan.
Promenádní koncert – účinkují městský Dechový orchestr a mažoretky ZUŠ Z. Buriana z Kopřivnice – v neděli 10. července v 9 hodin na terase sanatoria Bečva.
Taneční večer – hraje Rytmik – v pondělí 11. července v 19 hodin v sále sanatoria Bečva.
Koncert Dechové hudby Záhorská kapela z Pavlovic u Přerova – v úterý 12. července v 19.15 hodin v sále sanatoria Janáček.
Odpoledne na terase s písničkou – hraje Radek a Dáša – ve středu 13. července ve 14 hodin na terase sanatoria Bečva.
Taneční večer – hraje Radek – ve čtvrtek 14. července v 19 hodin v sále sanatoria Bečva.
Koncert country skupiny DC Vocal z Olomouce – v pátek 15. července v 19.30 hodin v sále sanatoria Bečva.

KAM ZA SPORTEM

V Býškovicích bodou hrát ženy fotbal

Býškovice – Sedmý ročník turnaje žen a dívek v malé kopané se koná v sobotu 9. července od 11 hodin na hřišti TJ Býškovice za účasti domácího týmu, Brodku u Konice, Lubné, Nezdenic, Opatovic, Oseku nad Bečvou a Valašského Meziříčí. Pořadatelé zvou všechny příznivce ženské kopané. Občerstvení zajištěno. (red)

Na Switch Cup dorazí půlka Moravy

Hranice – Patřičně uvolněná atmosféra a nadstandardní servis pro hráče i diváky. Ani pošesté neslevují pořadatelé největšího beachvolejbalového turnaje na Přerovsku ze svých nároků.

Odměnou jim je účast osmdesáti hráčů a hráček, kteří se o tomto víkendu sjedou na Switch Cup do Drahotuš z půlky Moravy. V sobotu poměří síly na písku smíšené trojice, v neděli předvedou atraktivní podívanou mužské páry.

Kulturní předěl zajistí v sobotu večer plážová party s hudební náplní zlínského tria Call Me Úlet a další doprovodný program.

Úvodní zápasy začínají v areálu drahotušského BSS Clubu (vedle motorestu U Jakuba) v oba dny vždy v 8.30 hodin. Další informace nabídnou stránky www.switchcup.cz.