Koncert přátelství

Hranice – Koncert přátelství se koná v pátek 22. října od 18 hodin v koncertním sále v hranické Zámecké ulici. Vystoupí komorní soubory z hudební školy Konstancin – Jeziorna z Polska a komorní soubory Základní umělecké školy Hranice. (red)

Nedvědi zazpívají Hranicím

Hranice – Legendy české folkové a country scény bratři a Jan a František Nedvědovi přijedou do Hranic. Společný koncert, který nese název Vzácné setkání Honzy a Františka Nedvědů, si jejich fanoušci mohou vychutnat v pátek 22. října od 19 hodin v sále hranické Sokolovny.

V rámci programu se fanoušci mohou těšit nejen na představení písní ze současného sólového období bratrů, ale také na nesmrtelné hity ze zlaté éry Brontosaurů. Za všechny hity bratří Nedvědů připomeňme alespoň Na kameni kámen nebo Stánky. (red)

Café Bar na zámku

Hranice – Narozeninový Pianobar s Robinem Novákem se koná v pátek 22. října v Café Baru Na Zámku od 18.30 hodin.

V Rouské ukončí sezonu Hubertovou jízdou

Rouské – Hubertova jízda 2010 se koná v sobotu 23. října v Rouském. Sraz účastníků je v 10 hodin na kolbišti Hřiště u rybníka, slavnostní nástup pak na návsi v 11.30 hodin. Během celého dne je nachystáno občerstvení a domácí zabijačka. Ve 13.30 hodin proběhne ukončení na kolbišti Hřiště u rybníka. Zde proběhne soutěž, vozatajský parkur, honební parkur. Na večer je připraven slavnostní soud jezdců a zábava, to vše v Kacibaru v obci Provodovice. (red)

V Hustopečích vyloví rybník

Hustopeče nad Bečvou – Na slavnostní výlov rybníka Choryně Velká v Hustopečích nad Bečvou můžete zavítat v sobotu 23. a v neděli 24. října, po oba dny od 8 hodin. Těšit se můžete na rybí speciality i kolo štěstí. (red)

Zámek provoní svatební dobroty a slivovice

Hranice – Svatební dobroty a slivovice je název kulinářské soutěže, která bude slavnostně vyhlášena v sobotu 23. října v 15 hodin ve dvoraně hranického zámku.

Každý, kdo se chce soutěže účastnit se svými exponáty, se může přihlásit do soutěže tak, že do dvorany zámku v sobotu 23. října v době od 9.30 do 12 hodin doručí soutěžní exponát k registraci.

V bohatém program, který se koná v rámci Dne kultury na zámku, dále vystoupí hudební skupiny z polského města Konstancin – Jeziorna, dojde i na módní přehlídku klobouků, ochutnávku vín či prezentaci včelích produktů. Svůj nový román zde pokřtí i hranická spisovatelka Jaroslava Černá. (red)

Ve Skaličce budou hody

Skalička – Hodovými slavnostmi ožije o víkendu obec Skalička. Hodová zábava propukne v sobotu 23. října ve 20 hodin v tamní sokolovně. K tanci a poslechu bude hrát skupina Sex–teť. Připravena je bohatá tombola, občerstvení a překvapení večera – Alexandrovci a lechtivá noční show. V nedělní části hodové slavnosti bude v 11.30 hodin v místní kapli sv. Theodora sloužena slavnostní mše svatá, při které bude požehnání nově zrekonstruovaného prostranství před kaplí a sbírka na misie. (red)

Relaxačně pohybový den v galerii M+M

Hranice – Relaxačně pohybový den s Jiřinou Vepřekovou je v M+M na programu v sobotu 23. října od 9 do 16 hodin. Na pondělí 25. října se chystá od 18 hodin Večer otázek a odpovědí. Hermetik, astrolog a alternativní lékař Zdeněk Vacek povede meditace na téma Co vás zajímá, osobní krize, partnerské vztahy a duchovní transformace. Lékařka Libuše Panáčková povede Andělskou terapii.

Zámecký klub

Hranice – Václav Faltus a ABBA revival – v sobotu 23. října od 20 hodin – vystoupení známého imitátora a baviče, koncert oblíbené hranické skupiny v rámci Dnů kultury na zámku. (red)

Burza dětského oblečení a hraček

Jindřichov – Burza dětského oblečení, bot a hraček se chystá v sobotu 23. října od 14 do 18 hodin v sále Obecního úřadu Jindřichov. Příjem věcí je již v pátek 22. října od 15 do 18 hodin.

Oblohu budou brázdit draci

Drahotuše – Na velkou drakiádu můžete zavítat v sobotu 23. října na Kluzistě v Drahotuších. Začátek je v 16 hodin. Během zábavného odpoledne bude vyhlášen Drak roku a Nejhezčí drak. Občerstvení je zajištěno.(red)

Kam vyrazit za sportem

Po remíze s Přerovem chtějí vyhrát

Hranice – Dolany budou hlavním soupeřem hranického A týmu SK během nastávajícího víkendu. Utkání má zahajovací výkop v sobotu 23. října ve 14.30 hodin. Opět ve stejný čas, ale v neděli 24. října, hraje béčko regionální derby se Skaličkou. (jr)

Dukla ukončuje podzimní část sezony

Žákovice, Hranice – Poslední dvě aktivní soboty mají před sebou fotbalisté hranické Dukly. Tento víkend nastupují ve 14.30 v Žákovicích, definitivně se rozloučí na domácím hřišti, konkrétně o týden později s béčkem Sokola Hustopeče nad Bečvou. (jr)

Co se chystá

Státní svátek zpestří i ohňová show

Hranice – Pestrý program chystají ve středu 27. října v rámci 92. výročí vzniku samostatného československého státu v Hranicích. Oslavu zahájí v 17.30 hodin krátký koncert Velkého dechového orchestru ZUŠ Hranice před Zámeckým hotelem. V 18 hodin vykročí lampiónový průvod k radnici na Masarykově náměstí, kde dojde v 18.15 hodin k uctění osobnosti prvního prezidenta Československé republiky T.G. Masaryka. Poté vyrazí lampiónový průvod do letního kina, kde začne v 18.45 hodin ohňová show s názvem Ohně orientu v podání skupiny In Flamentus z Brna. V 19 hodin pak začne projekce rodinné animované komedie Sammyho dobrodružství­. (red)

Děti vyrazí s lampiony

Drahotuše – Lampionový průvod proběhne Drahotuších v úterý 26. října. Sraz je v 17 hodin u místní školy. Na závěr se můžete těšit na kluzišti na ohňovou show.