Stará střelnice bude patřit plesu tanečníků

Hranice – První ples tanečníků nejen pro tanečníky Taneční školy Talent Petra a Lenky Münsterových a taneční skupiny Oldies proběhne v pátek 23. března od 20 hodin v divadelním sále Stará střelnice. Těšit se můžete na několik hudebních žánrů, taneční vystoupení a zajímavý program s překvapením. Více informací na www.tstalent.cz nebo na tel. 603 996 668.

Inferno čeká metalová smršť

Hranice – Metalová smršť čeká v sobotu 24. března na návštěvníky klubu Inferno. Od 20 hodin zde vystoupí olomoucká metalová kapela Sinistra a místní gotik metalová Passion of Hate. Obě kapely vynikají ženskými vokály a kvalitními kytarami, které ještě v podání Passion of Hate doplňují klávesy.

Víte, jak se čistí voda pro Hranicko?

Hranice – Nahlédnout do míst, kam se jen tak každý nedostane, můžete v pátek 23. a v sobotu 24. března. V rámci Světového dne vody uspořádala společnost Vodovody a kanalizace Přerov den otevřených dveří, který právě otevře i brány hranické čistírny odpadních vod.

V pátek je zpřístupněna od 8 do 13 hodin a v sobotu od 8 do 11 hodin. Hranická čistírna odpadních vod likviduje odpadní vody z aglomerace města Hranic, obce Teplice nad Bečvou a místní části Hranic Drahotuše. Čistírna odpadních vod Hranice byla uvedena do provozu v roce 1969.

Gradace zahraje na Kovárně

Hranice – Známá skupina Gradace zahraje v pátek 23. března od 19 hodin v zámecké pivnici Kovárna.

Se Zámeckým klubem otřese metal

Hranice – One Night In One City je název akce, která proběhne v pátek 23. března od 19 hodin v Zámeckém klubu. Další žádaná metalová akce, na které tentokrát vystoupí skupiny Interitus (Symphony metal), Porta Inferi (Power metal) a New Pork (Grust metal).

Koncert skupiny Znouzectnost proběhne v klubu v pátek 30. března od 20 hodin. Koncert české hudební punkové kapely, která přebírá některé prvky folku. Je známá i pod zkratkou ZNC. Jako hosté večera se představí kapely Siláž a Blaho 19.

Domeček chystá střeleckou soutěž

Hranice – na Střeleckou soutěž můžete zavítat v sobotu 24. března od 9 hodin do DDM na Nové ulici. Akce je určena pro pro ZÚ Myslivecký kroužek. Nešitý patchwork je název kurzu, který se koná v Domečku na Galašově ulici ve středu 28. března od 16 hodin.

Do Hranic přijedou trubači i ze Slovenska

Hranice – Koncert mysliveckých a lesnických trubačů ze všech lesnických škol České a Slovenské republiky se uskuteční v neděli 25. března v 10 hodin v arboretu Střední lesnické školy Hranice.

„Srdečně zveme všechny občany, které tato hudba zajímá, k návštěvě naší školy. Vstup bude umožněn z Jurikovy ulice naproti galerii M+M. Zároveň je možno zhlédnout výstavu trofejí spárkaté zvěře ulovené v honitbě Libavá VLS divize Lipník nad Bečvou,“ láká k návštěvě koncertu ředitel Střední lesnické školy Hranice Miroslav Kutý.

Do Jindřichova přijedou divadelníci

Jindřichov – Na divadelní představení veselé báchorky Zrcadlo v podání skvělých divadelních ochotníků ze Spálova můžete zavítat v neděli 25. března v 16 hodin do místního sálu.

Program Lázní Teplice nad Bečvou

  • Taneční večer – hraje Vladimír Volek – v sobotu 24. března v 19 hodin v kavárně sanatoria Moravan.
  • Hudebně zábavný pořad: Nestárnoucí dueta českých hvězd v podání Radka Kňury a Dáši Čočkové – v úterý 27. března v 19.30 hodin v sále sanatoria Bečva.
  • Přednáška: prim. MUDr. Jiří Leisser: Srdeční a cévní nemoci, jejich prevence – ve středu 28. března v 15 hodin v knihovně sanatoria Bečva.
  • Taneční večer – hraje Radek – ve čtvrtek 29. března v 19.30 hodin v sále sanatoria Bečva.
  • Taneční večer – hraje Duo Express – v sobotu 31. března v 19 hodin v kavárně sanatoria Moravan.

CO SE CHYSTÁ?

Na Střelnici bude Dívčí válka

Hranice – S oblíbeným divadelním představením Dívčí válka se v Divadle Stará střelnice představí v úterý 27. března od 19 hodin Čechovo prozatímně osvobozené divadlo Františka Ringo Čecha. Dalším divadelním představením, které se v Divadle Stará střelnice chystá, je ve středu 4. dubna od 19 hodin Na vaše riziko! v podání divadla Ungelt. V poutavém psychologickém příběhu s komediálním nádechem se představí Chantal Poullain a Jiří Schmitzer.

Myslivci svolali valnou hromadu

Drahotuše – Řádnou valnou hromadu svolává Honební společenstvo Drahotuše na středu 28. března. Začátek je v 17 hodin v restauraci u Jelena. Na programu je po zahájení volba orgánů valné hromady, dále hodnocení činnosti za rok 2011, poté diskuse, usnesení a závěr.

V Opatovicích se bude opět koštovat

Opatovice – Hned dvě zajímavé akce budou probíhat příští víkend v Lidovém domě v Opatovicích. Jako každým rokem se týden před Velikonocemi bude v sobotu 31. března koštovat. Opět proběhne oblíbená soutěž O čtvrtku slivovice a O čtvrťku mřížkového koláče. Současně proběhne po oba víkendové dny Jarní výstava panenek. V sobotu 31. března v době od 16 do 19 hodin a v neděli 1. dubna od 14 do 16 hodin se můžete přijít podívat na panenky a vše, co k nim patří: kolébky, postýlky, kuchyňky apod. K zakoupení zde budou šperky, perníky, včelí produkty, velikonoční vazby a další.

Skaličští poputují za velikonočním vajíčkem

Skalička – Na Putování za velikonočním vajíčkem můžete vyrazit v sobotu 31. března. Start je v 10 hodin u sokolovny ve Skaličce a cíl je u myslivecké chaty v lese. S sebou si vezměte 1 metr barevné stuhy. Na chatě je zajištěno občerstvení a pletení tatarů. Za deště se akce nekoná.

Včelaři chystají přednášku

Přerov – Alternativní ošetřování včelstev s důrazem na použití kyseliny mravenčí v průběhu roku je téma přednášky inženýra Leoše Dvorského v neděli 1. dubna od 9 do 12 hodin v budově Agentury pro zemědělství a venkov Přerov, Wurmova 2 v Přerově. Přednášku pořádá Okresní organizace českého svazu včelařů Přerov.

Nevíte si rady s agresivním dítětem?

Hranice – Na přednášku prim. PhDr. Lidmily Pekařové Proč jsou děti agresivní a co s tím organizovanou Klubem zdraví v Hranicích můžete zavítat ve středu 4. dubna od 16.30 do 19.30 hodin do koncertního sálu v Zámecké ulici.

Červený kříž pořádá schůzi

Hranice – Výroční členská schůze místní skupiny Českého červeného kříže se uskuteční ve čtvrtek 12. dubna od 15.30 hodin ve velké zasedací síni Městského úřadu Hranice, 1. patro vlevo, dveře číslo 228. Na výroční schůzi je zajištěn kulturní program, občerstvené i tombola, do které může každý přispět malým dárkem. Zájemci si mohou od 15 hodin nechat změřit krevní tlak.

Na Střelnici budou soutěžit voříšci

Hranice – Již 9. ročník Tradiční výstavy psů bez PP a voříšků proběhne v sobotu 21. dubna v areálu Pohostinství na Střelnici v Hranicích. Uzávěrka přihlášek je v neděli 1. dubna. Více informací o soutěži i přihlášky najdete na www.voriskiadahranice.estranky.cz

Jakub Smolík vystoupí v Hranicích

Hranice – Se svým novým programem vystoupí ve středu 11. dubna v hranické Sokolovně populární zpěvák Jakub Smolík.Vstupenky jsou v prodeji v Městském informačním centru.

Do Hranic míří Václav Neckář

Hranice – Hranice už brzy čeká další velká kulturní událost. Ve čtvrtek 10. května vystoupí v hranické Sokolovně stálice české hudební scény Václav Neckář, který se svou písničkou Půlnoční zažívá velký comeback a opět plní sály v celé republice. Vstupenky jsou již nyní k sehnání v prodejně mobilních telefonů v Obchodním centru Koloseum.