Hranice

Koncert „U pramene “ se uskuteční v pátek 18. listopadu od 19 hodin v evangelickém kostele na Šromotově náměstí v Hranicích.

V první části večera zazní písně z nového CD, které vzniklo ve Vodní kapli na Svatém Hostýně, druhou část naplní písně tradiční židovské hudby se zakládajícími členy skupiny Shirah.

Učinkují Sylvie Králová (zpěv, perkuse), Sarai Mošťková (zpěv), Libor Moštěk (kytara, djembe, zpěv) a Jana Klasová (zpěv).

MC Dráček,Purgešova ulice

Lampionová procházka – v pátek 18. listopadu v 16.30 hodin – sraz před vchodem do centra ve dvoře.
Pohádka O pračlověkovi – divadelní představení pro děti se uskuteční v pátek 18. listopadu v 17 hodin v sokolovně.
Adventní dílnička – tradiční výroba adventních věnců – ve čtvrtek 24. listopadu od 16.30 do 18 hodin.

Láźně Teplice nad Bečvou

Koncert country skupiny OK country – v pátek 18. listopadu v 19.30 hodin v sále sanatoria Bečva.
Taneční večer – hraje Duo Ella – v sobotu 19. listopadu v 19 hodin v kavárně sanatoria Moravan.
Koncert hudební skupiny Camerata ze Štramberka – v úterý 22. listopadu v 19.15 hodin v sále Janáček.
Taneční večer – hraje Radek – ve čtvrtek 24. listopadu v 19 hodin v sále sanatoria Bečva.
Koncert valašské cimbálové muziky Polajka – v pátek 25. listopadu v 19.30 hodin v sále sanatoria Bečva.

Všechny pořady jsou přístupné pro veřejnost.

Opatovice

Taneční zábava se skupinami Neřeš a Hever se uskuteční v pátek 18. listopadu od 20 hodin v místním Lidovém domě.

Střítež nad Ludinou

Tradiční Poslední leč pořádají v sobotu 19. listopadu od 20 hodin v sále střítežského družstva místní myslivci. Hraje RK Band Radek Kňura.

Co se chystá

HRANICE

Zámecký klub

Chcete se setkat s kamarády v příjemném, nekuřáckém prostředí? Popovídat si, podělit se o zážitky? V tom případě můžete zavítat v pondělí 21. listopadu od 17 do 21 hodin do Zámeckého kubu na takzvanou Kecárnu. Klub je každé listopadové pondělí zdarma otevřen pro všechny.

Centrum pro rodinu Jitřenka

Besedu na téma Sexuální výchova dětí v rodině a ve škole pořádá ve středu 23. listopadu od 17 hodin Centrum pro rodinu Jitřenka s MUDr. Marií Fridrichovou. Beseda se koná na faře v Hranicích.

Městská knihovna Hranice

Vzdělávací přednáška na téma Karel Hynek Mácha – Intimní se koná ve čtvrtek 24. listopadu od 18 hodin ve studovně Městské knihovny Hranice. Z básníkových deníků bude přednášet Daniel Jakubíček.

Divadlo Stará střelnice

Vánoční koncert – 2. adventní v neděli 4. prosince od 18 hodin – vystoupí Čeští komorní sólisté. Těšit se můžete na ochutnávku punče. Zároveň se zde uskuteční prodej vánočních hvězd, jejichž výtěžek poputuje do Fakultní nemocnice v Olomouci na pomoc hematologicky a onkologicky nemocných dětí.

Čtyři dohody – divadelní představení Jaroslava Duška – v neděli 11. prosince od 19 hodin. Výtěžek půjde na Denní centrum Archa Hranice. Předprodej je zahájen v restauraci Stará střelnice.

DDM Hranice,Galašova ulice

Odpolední herna Domečku – s možností zahrát si stolní tenis, stolní fotbálek či stolní a deskové hry – je k dispozici všem zájemcům po celý školní rok od pondělí do pátku odpoledne, mimo státní svátky a prázdniny.

Přednáška Miroslava Hrabici – O léčení (i zrání) lidí a předávání (i odebírání) životní síly – ve čtvrtek 24. listopadu od 17.15 do 19.30 hodin v DDM na Galašově ulici.

Kurz pergamana – papírová krajka – ve čtvrtek 24. listopadu od 15.30 do 18.30 hodin – touto technikou lze kombinací zdobení, vytlačování, vpichování a stříhání do pauzovacího papíru vyrobit například přáníčko k Vánocům či k narozeninám.

Hustopeče nad Bečvou

Historicky první ples moravských muzikantů se uskuteční v pátek 25. listopadu v Hustopečích nad Bečvou. Na podiu nově otevřeného hustopečského sálu se sejdou muzikantské hvězdy výhradně moravského regionu.

Představí se hned ve dvou kapelách: dechová hudba Moraváci a taneční kapela Vonička V-band.

Večerní hudební program zpestří také vystoupení mažoretek z Hustopeč nad Bečvou. Kromě kvalitní muziky se návštěvníci můžou těšit na bohatou tombolu, víno z jižní Moravy a samozřejmě na dobré jídlo. Bližší informace najdete na www.kulturahustopece.cz nebo na www.moravaci.cz.

Kelč

Mega laser disko show proběhne v sobotu 26. listopadu od 20 hodin v kulturním domě v Kelči. Muziku bude pouštět DJ Milan. Těšit se můžete na spoustu dárků a překvapení.