No tak vězte, že v Hranicích máme taky jednoho takového Pala Haberu. I Víťa Vrbka se nám již dvakrát snažil nabulíkovat, že tahleta písnička je fakt poslední, že pak spálí kytaru, rozprodá své kostkované košile, že už ho prostě zpívat neuslyšite. No a teď má opět novou písničku. Buďto je holt králem unáhlených závěrů, anebo si z nás chudáků důvěřivých posluchačů jednoduše dělá srandu.

Tak jako tak je Víťa v našich uších zase a šeptá nám do nich svou Zpověď, tentokrát pod novým pseudonymem VIEM.

Zdroj: Youtube

Novým jménem jako by se chtěl mladý zpěvák do jisté míry odstřihnout od svých písničkářských začátků a ještě více zaplout do rapových vod, ve kterých se mu v posledních singlech očividně zalíbilo.

S výsledným mixem skladby tentokrát talentovanému umělci pomohli v jednom z nejvyhledávanějších studií současnosti, pražském Rooftopu. Obrovským úspěchem je však zejména spolupráce s prestižním rapovým labelem Ruka Hore, na kterém nová píseň vyšla.

Textově se jedná, jak je již u Víti zvykem, o promakanou záležitost, ve které se hned prvním veršem „Žiju v Hranicích“ opět projevuje jako největší místní patriot.

Nezklamal ale ani vizuál. Vedle podmanivých lokalit Jeseníků klipu dominuje výborně zvolená červená kostkovaná košile, kterou si prostě zapamatujete, a také stylová kára, ve které se hlavní hvězda prohání.

Kdo však doufá, že Víťu brzy uvidí zpívat a rapovat naživo má asi jedinou možnost, dostat se mladému zpěvákovi do přízně.

„Zpívat mě uslyšíte leda tak na chatě u ohně,“ odpovídá Víťa a se smíchem dodává.

„Ostatně žádný další klip už taky nemám v plánu.“ No jo Víťo, my víme, my víme.