Když se člověk dožije sta let, to už stojí za pořádnou oslavu. „V letošním roce zde máme už čtvrtou oslavu sta a více let některého z našich obyvatel,“ sdělil ředitel Domova seniorů v Hranicích Milan Káňa. Při předchozích oslavách se vždy jednalo o ženy, tentokrát mohli poprvé v Domově popřát muži.

„Jde opravdu o prvního muže. Pan Jurajda je na svůj věk navíc velice vitální člověk,“ informoval ředitel Domova seniorů. Josef Jurajda slovům ředitele nezůstal nic dlužen. Celou řadu gratulací přijímal ve stoje a bez hole. A dokonce sám plánuje zúčastnit se i akcí, které Domov pro své obyvatele připravuje.

Popřála i starostka

„Myslím si, že ještě na nějaký výlet v letošním roce pojedu,“ prohlásil odhodlaně stoletý oslavenec. Mezi gratulanty byli nejen pracovníci z hranického Domova seniorů, ale i členové rodiny a starostka Hranic Radka Ondriášová. Ta sebou přivedla překvapení. Zahrát ke kulatým narozeninám přišel hranický hudebník Bronislav Ludmila, který na svou trubku hrál písničky na přání.

Společenskou místností proto zněly známé písničky jako Co jste hasiči a Josef Jurajda při nich svým zpěvem dokazoval, že nejen vitalita, ale i paměť mu slouží ještě velmi dobře. Poté už došlo k nakrojení dortu a zábava v příjemném duchu za doprovodu živě hraných písniček mohla pokračovat. (zem)