„Loňský rok byl v Hustopečích velice bohatý, pokud se týče přírůstku. Narodilo se nám 33 dětí. Letos tuto statistiku zřejmě nepřekročíme, neboť od začátku ledna do dnešního dne se narodilo 21 miminek. I přesto jsem ale spokojena,“ uvedla starostka městyse Júlia Vozáková.

Obřad začal úvodní písní, po které se představily děti z hustopečské mateřské školy. Vše zakončilo podepsání rodičů do pamětní knihy a společné fotografování dětí, rodičů a dalších přítomných rodinných příslušníků.

Každé nově narozené dítě obdrželo dárek a vkladní knížku v hodnotě 500 korun. Pro šťastné maminky byly připraveny bohatě zdobené kytice. Rodiče mohou využít příležitosti potkat se, případně seznámit a podělit se o zkušenosti se svými kojenci, kteří si možná za několik let budou spolu hrát na hřišti, chodit do školy a prožívat pubertu stále v Hustopečích.

„Je to velmi dobrá výjimečná akce, navíc v prostorách rekonstruovaného zámku. Nechyběla ani kulturní vložka, moc se mi to líbilo,“ sdělil jeden z přítomných diváků.

Vítání nových občánků v Hustopečích probíhá dvakrát až třikrát ročně, podle počtu nově narozených dětí. „Předpokládáme, že další miminka v našem městysi přivítáme začátkem příštího roku, během února nebo března,“ dodala starostka.