„Nejsme lidé, kteří by tu byli kvůli oslavám. Jsme lidé, kteří chtějí něco dělat pro město," řekl lídr hnutí ANO v Hranicích Jiří Kudláček.

Jaký je váš první dojem z výsledků komunálních voleb v Hranicích?
Můj první pocit je, že ve stranách, které byly zvoleny, chybí mnohem větší účast manažerů, kteří by s městem byli schopni pracovat profesionálně. Vítězství ve volbách o jedno procento ale podle mého názoru neznamená, že změny bude dělat hnutí ANO. Je otázkou koalice, jestli se s někým domluví, nebo ne.

Za vámi se v těsném závěsu umístily ČSSD, Hranice 2000 a Otevřená radnice. Jak jste spokojen s těmito stranami, které budou mít v zastupitelstvu také silné zastoupení?
ČSSD je vládní stranou, má návaznosti na celostátní peníze, takže podle mého názoru takové strany v Hranicích potřebujeme. Pokud totiž nebudeme spolupracovat na úrovni kraje a na úrovni ministerstev, tak do Hranic nedostaneme žádné peníze. My tedy budeme podporovat případné snahy ČSSD a doufám, že oni budou podporovat snahy naše, abychom do Hranic peníze dostali.

Co další strany, které budou mít čtyři mandáty?
Otevřená radnice mě nijak neuráží. Domnívám se, že ji zastupují lidé, kteří řídili větší hospodářské jednotky a o managementu něco vědí. Mohou být velkým přínosem pro změnu v Hranicích.

Jak budete spolupracovat se stranou Hranice 2000, která skončila druhá a poslední volební období seděla v opozici?
V této straně je řada zkušených lidí. Jsou mezi nimi lidé, kteří se v minulosti podíleli na řízení města. Například pan Juračka byl starostou a místostarostou. Všeobecně se zdá, že ty strany jsou schopny vytvořit tým, který bude Hranice nějakým způsobem zvelebovat.

S kým ano a s kým ne? Jaké jsou priority hnutí v Hranicích?
A stane se lídr ANO novým hranickým starostou?
CELÝ ROZHOVOR s Jiřím Kudláčkem najdete
v ÚTERNÍM TIŠTĚNÉM vydání Přerovského a hranického deníku 14. října