Netradiční výstava se koná tento víkend v Hranicích v prostoru Stodoly u Bečvy na Rybářích.

Rozhovor s Radkou Kunovskou

Můžete prozradit, co vás v poslední době zaměstnává?
Říjen se nese v duchu pro mě významných událostí. O víkendu mě čekají dvě akce, na kterých mi záleží a na nichž se podílí spousta kreativních lidí. Jednou z nich je moje první samostatná výstava, která vznikla ve spolupráci s fotografkami Pavli Vera Ferdovou a Bárou Ambrosovou - bez nich by moje bodyartové malby nebyly tak krásně zdokumentovány. Kromě nich uvidí lidé na výstavě fotografie i od Davida Križana a Romana Ďurkoviče.

Radka Kunovská, rodačka z Hranic, propadla kouzlu iluzivní malby na tělo. Nyní se chystá na mistrovství republiky
Propadla kouzlu iluzivní malby na tělo, chystá se na mistrovství republiky

Jak je výstava koncipována?
Výstava má název Do říše divů a ještě dál a je inspirována příběhem Alenky v říši divů. Návštěvníci uvidí velkoformátové fotografie, které s tímto příběhem souvisí, ale také řadu dekorací a předmětů, které vznikaly v průběhu několika týdnů.

Kam mohou návštěvníci na výstavu vyrazit?
Celé se to bude - včetně doprovodného programu - odehrávat v nádherném prostoru Stodoly u Bečvy - v osadě Rybáře u Hranic, a to v sobotu 21. a neděli 22. října.

Připravena budou hudební a taneční vystoupení, kreativní dílničky pro děti i dospělé, kde si mohou zájemci vytvořit tematické zrcátko či magnet. V neděli se s návštěvníky uvidím v rámci programu i já, a to od 13 hodin, kdy budu malovat bodyart naživo.

Během soboty bohužel na místě být nemohu, protože jedu ráno do Prahy na soutěž v malbě na obličej a dekolt. Na Mistrovství ČR v bodyartu, což byla moje první soutěž v této disciplíně, bylo také téma Alenka v říši divů.

Hranická rodačka Radka Kunovská je mistryní v malbě na tělo a obličej.
Byla to výzva, říká Radka z Hranic, mistryně republiky v malbě na tělo a obličej

A přesně tak jsem se cítila, když jsem si ze soutěže vezla první místo v kategorii malby na obličej a dekolt. To vše po ani ne roční praxi. Stejný pořadatel teď připravuje další soutěž, tentokrát jsou tématem Panenky a hodnotit se budou také kostým a vlasové doplňky.

Vernisáž výstavy Lenka Husáriková – Origami a tangram v muzeu na Staré radnici v Hranicích, čtvrtek 12. října 2023.
Výstava, která pobaví i děti. Starou radnici v Hranicích obsadily origami