„Výjezdy jsme měli na Olomoucku, Prostějovsku i Šumpersku, ale nejvážnější události jsme řešili na Přerovsku,“ řekl krajský mluvčí hasičů Radek Buryánek.

Jednotka dopoledne připevňovala utržené plechy v Týně nad Bečvou, kde bylo nutné použít výškovou techniku, další náročnější zásah byl pak v samotném Přerově.

Smrk na střeše a na balkoně

V Purkyňově ulici spadl vzrostlý smrk na balkon a část střechy bytového domu, která je po nárazu poškozená. Naštěstí se nikdo nezranil a škody na střešní krytině nejsou vážné. Pracovníci odborné firmy strom nařezali a odvezli z místa.

Kvůli povětrnostní situaci a z důvodu bezpečnosti byl ve čtvrtek uzavřen přerovský park Michalov a zdejší Městský hřbitov.

„Úředníci z odboru majetku rozhodli, že bude vhodné z preventivních důvodů uzavřít oba areály, protože se zde nachází velké množství stromů,“ vysvětlila mluvčí magistrátu Lenka Chalupová.

Hasiči vyjížděli dopoledne také do Prosenic, kde připevňovali uvolněnou střechu na budově průmyslového areálu u nádraží.

V Kralicích museli žáci opustit školu

Kvůli nahnutému stromu u Základní školy v Kralicích na Hané, který ohrožoval chodce, museli opustit prostory budovy učitelé a žáci.

„Školu během vyučování opustilo osm desítek dětí a deset dospělých. Aktuální nebezpečí nikomu nehrozí, protože strom byl pokácen a odstraňuje se,“ dodal Radek Buryánek.

V Prostějově město nechalo uzavřít parky a hřbitov.

Silný vítr podle meteorologů hrozí v celém Česku až do dnešní půlnoci.

Vichřice v Prostějově 17. 2. 2022. Modrobílé pásky městské policie uzavírají vstupy do prostějovských parků, lesoparku Hloučela a městského hřbitova
VIDEO: Prostějov uzavřel parky i hřbitov, kvůli vichřici
Ve čtvrtek před devátou hodinou ráno zatarasily silnici v Josefovském údolí nedaleko Adamova na Blanensku po silném větru vyvrácené stromy. Průjezd uvolnila jednotka adamovských dobrovolných hasičů.
Silný vítr odstřihl statisíce lidí od proudu, strhl střechy, zastavil dopravu