Největší parkovací plocha, která na sídlišti dosud vyrostla, je totiž z obou stran opatřena nesmyslným zákazem.

Město se rozhodlo přebudovat pro parkovací účely dříve nevyužitou plochu za místním obchodem s potravinami, restaurací a řeznictvím. Vloni na podzim zde vzniklo dvacet nových míst.

Vjezd na ně však zakazuje dopravní značka umístěná na obou stranách plochy. Ta je sice doplněna značkou „parkoviště“, avšak s dodatkovou tabulkou, která řidičům dává na vědomí, že jindy než v době od 18 do 6 hodin sem se svým vozem vjet nesmí.

Pokud tedy řidič přijede například z práce kolem čtvrté odpoledne, musí na zaparkování dvě hodiny počkat. Všechna okolní místa k parkování bývají touto dobou beznadějně obsazená. Na vysvětlení dopravních značek, které u parkoviště stojí, jsme se zeptali majitele autoškoly Vratislava Trčky.

„Pokud řidič na parkoviště vjede mimo vyhrazenou dobu, riskuje tím postih a případnou pokutu. Těžko se ale bude dokazovat, v kolik hodin tam přesně přijel,“ sdělil Trčka.

Město si však za parkovištěm s omezenou příjezdní dobou stojí. „Je to z důvodu zásobování obchodu. Velká vozidla tam pak nebudou mít problém s otočením,“ komentoval mluvčí hranické radnice Petr Bakovský.

Podle současného značení však i řidiči se zásobováním zákaz porušují. Stejně jako ostatní řidiči tam přes den nemají co dělat. Řidičům z Hromůvky však již pomalu přetéká jejich hranice trpělivosti. „V horní části sídliště, kde je situace dlouhodobě nejkritičtější, nepřibylo ani jediné místo. Míst nepřibývá, ale ubývá,“ zmínil v diskuzi na internetových stránkách Deníku obyvatel sídliště Martin.

„Vjezd pro parkování od 18 do 6 hodin - no to je teda výhra,“ podivoval se nad zákazem další z diskutujících. Dále občané upozornili na to, že v případě požáru by sídlištěm neprojela těžká hasičská technika a následky by tak mohly být tragické. I nákladní vozidla stavební firmy, která rekonstrukci Hromůvky provádí, mají mnohdy problém mezi zaparkovanými vozy na obou stranách cesty projet.

„Dělníci za volantem to vyřeší tak, že v šest hodin ráno začnou troubit jako na lesy a všechny tím probudí,“ stěžoval si již dříve muž, který neuvedl své jméno.

Na parkoviště se řidiči se vými auty dostanou jen od 18 do 6 hodin. Jindy je čeká pokuta.