Policisté v Hranicích prohledávají vlak, ve kterém by podle anonymu mohla být bomba

Většina spojů byla výrazně opožděna, jelikož policie ohrožené spoje důsledně prohledávala či stále prohledává. A to i v Hranicích.

„Když jsem přijel na nádraží, bylo tu tak sedm policejních aut. Podle mého tu byly desítky policistů. Vypadalo to docela děsivě," řekl cestující Marek Čech k situaci na hranickém vlakovém nádraží.

„Je mi líto, ale nemohu vám k tomu nic říct. Jediný kdo může poskytovat informace je velitel zásahu, a ten je právě uvnitř vlaku," prozradil jeden z policistů, dohlížející na to, aby se civilisté k prohledávanému vlaku nepřibližovali.

Bomba se podle oznámení měla nacházet buďto ve vlaku společností RegioJet nebo Leo Express. RegioJet směrem na Košice s pravidelným odjezdem o půl jedenácté policisté v Hranicích prohledávají několik hodin.

„Aktuální situace je taková, že policie postupně ukončuje prohlídky souprav vlaků RegioJet a ty následně pokračují v jízdě ihned, jakmile to policie povolí," sdělil tiskový mluvčí společnosti RegioJet Aleš Ondrůj.

„Velmi nás mrzí zejména situace u spoje 1003 z Prahy do Košic, kde prohlídka ve stanici Hranice na Moravě stále není u konce. Policie má k dispozici bohužel pouze jednoho psa a prohlídka se tedy prodlužuje. Aktuální předpoklad zpoždění je čtyři hodiny s tím, že personál je mezi cestujícími v hale a postupně aktualizuje informace," uvedl Aleš Ondrůj zhruba o půl třetí. Police zatím v žádném z kontrolovaných vlaků bombu neobjevila.

David Král