„Na svazích leží asi deset centimetrů sypkého sněhu, který však nevyhovuje lyžařským podmínkám. Ideální by pro nás teď byla menší obleva, čímž by se vytvořil dobrý sněhový základ. Pak bychom potřebovali dalších alespoň pět centimetrů bílé pokrývky,“ popsala situaci ve skiareálu Potštát Petra Konečná.

Zda se spustí téměř 400 metrů dlouhý vlek v Partutovicích nebylo ještě včera odpoledne jisté. „Sezonu jsme letos zatím nezahájili a zda tomu tak bude během nadcházejícího víkendu, prozatím nevíme. Situaci, jak to na sjezdovce vypadá se sněhem, budeme zjišťovat až během víkendu. O provozu vleku budeme jako vždy informovat na našich internetových stránkách,“ sdělil Karel Mikolášik z firmy, která vleky v Partutovicích provozuje.

Vlek v Uhřínově už tento víkend jezdit bude od 8 do 16 hodin. Sněhu ale není moc, takže jen pro ty skromnější.

Podnikatelé z Hranicka jsou z chudé sněhové nadílky v regionu zoufalí. Již loni se vleky nepodařilo zprovoznit, neboť přírodního sněhu bylo málo. Aby mohli investovat do umělého zasněžování, potřebovali by alespoň jednu průměrnou zimu.

Jaká nakonec bude letošní sezona, ukážou teprve následující týdny. Už teď je ale jisté, že zima nebude taková jako před dvěma lety. Tehdy lyžaři vyrazili například na sjezdovky v Potštátu již začátkem prosince.