„Jde o takovou „vodáckou akci“ k ukončení sezóny, která se stala tradicí. Ale samozřejmě si může přijít zaběhat i široká veřejnost. Loni přijelo přes sedmdesát účastníků, předloni dokonce více,“ řekl jeden z pořadatelů Mojmír Dohnal s tím, že letos počasí vyšlo, protože bylo sucho.

Při jednom z ročníků byla cesta natolik kluzká, že musely vypomoci Technické služby. Město Hranice s akcí pomáhá i finančně.


Trať dlouhá 1,6 kilometru měla asfaltový povrch a byla vedena kolem Bečvy.

„Máme jedenáct kategorií. Nejvíce okruhů, tedy šest, běží muži do čtyřiceti let. Nejméně pak benjamínci, těm bude stačit jeden,“ zmínila ředitelka závodu Šárka Dohnalová.

Nejmladší závodnice devítiletá Anička Kolíšková z Přerova běžela závod poprvé. „Bude to pro mě premiéra, ještě nikdy jsem takhle nezávodila. A popravdě se ani moc netěším. Dnes mě přivedla maminka, která poběží taky,“ řekla trochu ostýchavě.

Protože se jednalo už o šestý ročník akce, panovala na něm přátelská atmosféra. V „zahřívací“ místnosti v loděnici voněl svařák a domácí štrůdl. „Po závodě si všichni přátelsky sedneme, pohovoříme, popijeme punč a půjdeme domů,“ uzavřel Mojmír Dohnal.