„Celkem dvě stě vojáků, z toho čtyři ženy, bude i s technikou umístěno na americké základně Shank,“ informoval mluvčí 2. kontingentu Jindřich Plescher. Podle jeho slov je hlavní část posádky tvořena vojáky 7. mechanizované brigády.

Kontingent ale doplňují vojáci podle potřebné specializace z dalších útvarů a zařízení Armády ČR. Na misi spolu s vojáky odlétá během srpna také vojenský kaplan Jaroslav Knichal.

„Přece jen je to třetí mise, která mě čeká, proto už vím, do čeho jdu. Mým hlavním úkolem je osobně doprovázet vojáky a být jim oporou v situacích, kterým budou ve své službě vystaveni,“ řekl před časem Knichal, který nedávno absolvoval vojenský výcvik u 71. mechanizovaného praporu v Hranicích a také ve vojenském prostoru na Libavé.

Jak upřesnil mluvčí Plescher, předpokládaná délka mise je šest měsíců. Vojáci tedy na misi stráví Vánoce i Nový rok. A právě vojenský kaplan by jim měl tyto svátky strávené bez rodiny pomoci přečkat.

Na zahraniční misi budou příslušníci 2. kontingentu plnit hned několik úkolů, a to pod velitelským dohledem Pavla Lipky.

„Hlavními úkoly bude podpora ústřední vlády v provincii Logar, spolupracovat s afghánskými ozbrojenými a bezpečnostními složkami v provincii, zajistit ochranu základny a monitorovat místní a oblastní bezpečnostní situaci,“ upřesnil Jindřich Plescher. Vojáci se podle něj budou také podílet na humanitárních projektech.