Do nové profese byl uveden při slavnostní bohoslužbě v kostele na Šromotově náměstí v Hranicích, které se zúčastnil také olomoucký arcibiskup Jan Graubner a místopředseda ekumenické rady církví Joel Ruml.

„Budu působit u 7. mechanizované brigády v Hranicích,“ upřesnil nadporučík Roman Lukáš. Ten doposud sloužil necelých deset let coby evangelický farář v Hranicích.

„Práci faráře jsem vysláním do služby vojenského kaplana opustil. Smyslem mé nadcházející pracovní náplně bude být k dispozici vojákům a stát po jejich boku zejména v zahraničních misích, na které budu společně s nimi vysílán,“ upřesnil čtyřicetiletý Roman Lukáš, který má za sebou tříměsíční vojenský výcvik ve Vyškově.

V současné době pracuje v české armádě devatenáct vojenských kaplanů, z toho dvanáct z Církve římskokatolické, dva z Církve československé husitské, čtyři z Českobratrské církve evangelické a jeden z Církve adventistů sedmého dne.

Jako vojenský kaplan působí od roku 2003 také Jaroslav Knichal z Přerovska, který slouží u Velitelství společných sil v Olomouci. Absolvoval už dvě zahraniční mise, a to v Iráku a v Kosovu.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika