Ve dvě hodiny se otevřely volební místnosti, do kterých hned začali proudit lidé, aby hodili i svůj hlas do urny a rozhodli o tom, kdo se dostane do Parlamentu ČR. 

„Nebyla jsem vůbec rozhodnutá koho volit a hned, jak jsem přišla z práce, jsem si dělala volební kalkulačku. Ta mi můj výběr potvrdila,“ řekla Kateřina Koblihová, která přišla vhodit svůj hlas do volební místnosti na třídě 1. máje. Právě zde měli před devátou hodinou večer 40 procentní účast.

Do hranického Domova seniorů přišlo do šesté hodiny k volbám 185 občanů z celkových 760. Mezi nimi byl i nejstarší, pětadevadesátiletý obyvatel domova nebo dva prvovoliči.

„Hrozně se na ty volby těšili, tak to bylo takové radostné,“ řekla s úsměvem o prvovoličích předsedkyně komise v Domě seniorů Marcela Švarcová. K osmé hodině večerní se zde už počet voličů, kteří nepromarnili svůj hlas zvedl na slušných 38 procent. I na ZŠ a MŠ Šromoto získali dobrou účast s jejich 35 procenty. 

Samozřejmě se ale nevolilo jen ve městě Hranice. I okolní obce zaznamenaly slušnou účast. Třeba v Hluzově, kde se volí na netradičním místě – v hostinci uprostřed obce. Po čtyřech hodinách, kdy volby probíhaly, měli velice dobrou účast osmadvaceti procent. Po osmé hodině večerní už vzrostla na 41 procent.

Online reportáž

 „Já mám jasno, už od svých devatenácti let volím vždy tu stejnou stranu,“ řekla seniorka z Hranic Marta.

V Hranicích se volí v jednašedesáti okrscích. Jeden okrsek se oproti minulým letem dokonce přidal.

„Od roku 2016 je tady navýšení o jeden okrsek, což je nově vzniklá obec Luboměř nad Strážnou. Takto už volby probíhaly i do krajských zastupitelstev,“ informoval Petr Mynář, vedoucí vnitřních věcí městského úřadu v Hranicích.

Změna je i pro voliče Uhřínova, protože letos budou volit ve Středolesí. Každé volby se totiž volební místnosti v těchto dvou místních částech střídají.

Ilustrační foto.
Koho volit? Přehled kandidátek stran a lídrů v Olomouckém kraji

Na hranickém Masarykově náměstí bylo představeno šest nových elektrobusů
V Hranicích se představily nové elektrobusy. Podívejte se

2013: Na Přerovsku zvítězilo ANO

Volby na Přerovsku vyhrálo v roce 2013 hnutí ANO, které získalo 21,67%.

Na druhém místě skončili sociální demokraté se 21,23%. Třetí byli komunisté, kteří měli zisk hlasů 17,28 % hlasů, čtvrtý Úsvit přímé demokracie T. Okamury měl 9,27% a pátá byla KDU-ČSL se ziskem 8,41%. ODS měla 5,69%.

Předvolební debata Deníku probíhala 19. října v Aviatice.
Všechny karty na stůl. Zde jsou priority hlavních politických stran