Přerovští vyšetřovatelé v těchto dnech uzavřeli jako přestupek šetření trestního oznámení, které podal v souvislosti s přelepováním plakátů jeden z kandidátů do Senátu, Vladimír Hučín (nez. za KAN).

„Případ jsme kvalifikovali jako přestupek a celý spis byl odevzdán komisi magistrátu pro projednávání přestupků,“ uvedla přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková.

Podle jejích slov je z přelepování plakátů podezřelý pětašedesátiletý muž z Přerova, k jeho osobě ale nechtěla mluvčí nic bližšího prozradit.

Hučín tvrdí, že za přelepováním jeho plakátů v Penčicích a dalších obcích na Přerovsku stojí komunisté. Kandidát za KSČM Josef Nekl se ale od toho už dříve distancoval.

Další trestní oznámení, které nyní leží na stole přerovských vyšetřovatelů, podal jiný z adeptů na post senátora, Eduard Sohlich (ODS). Důvodem této žaloby jsou hanlivé maily, které zaslal těsně před druhým kolem voleb do Senátu do redakcí některých novin anonymní dopisovatel.

V textu se třeba uvádělo, že měl Sohlich v době svého působení v přerovské nemocnici pletky se ženami, nebo že pochází z rodiny alkoholiků.

„Šetření trestního oznámení na neznámého pachatele je teprve na začátku, obdrželi jsme totiž žalobu minulý pátek. Prošetřujeme všechny okolnosti případu, přesnou právní kvalifikaci činu jsme ale dosud neurčili,“ nastínila přerovská policejní mluvčí Sedláčková.

V souvislosti s vyostřenou předvolební kampaní zvažuje podání trestního oznámení také vítěz senátních voleb Jiří Lajtoch (ČSSD), a to kvůli hanlivým billboardům a zesměšňujícím plakátům s karikaturou své osoby, které minulý týden zaplavily město Přerov.

Na plakátech se objevil portrét Jiřího Lajtocha vedle Stanislava Grosse a pod nimi text: „Vaše vily za naše peníze.“

Lajtoch také minulý týden tvrdil, že hodlá podat žalobu na Hučínova asistenta Zbyňka Horvátha kvůli tahanicím o podium na náměstí T. G. Masaryka v době vrcholící kampaně.

„Tato trestní oznámení jsme ale ještě neobdrželi,“ upřesnila mluvčí policie Sedláčková. Podle asistenta Václava Zatloukala předal senátor Jiří Lajtoch záležitost k posouzení právníkům.

„Zvažujeme právní kroky, jaké přesně ale nechci v tuto chvíli předjímat,“ řekl Zatloukal s tím, že senátor považuje vítězství ve volbách za určité zadostiučinění za výpady proti jeho osobě. Je tedy možné, že nakonec ze soudních tahanic sejde.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

Sohlich podal žalobu kvůli pomluvám

VIDEO: Volební kampaň, nebo fraška?

Jiří Lajtoch: Kampaň byla značně nekorektní