Tentokrát statistici v Hranicích zkontrolovali poslední okrsek po šestnácté hodině, tedy dvě hodiny po uzavření volebních místností. To, že zástupci všech okrskových komisí na Hranicku se na přebírací místo obecně dostavili dříve než právě při loňských volbách, bylo dáno hlavně slabou účastí voličů.

„Tím to samozřejmě ovlivněno bylo. Z informací, které mám, se účast pohybovala kolem patnácti procent. Sám jsem zvědavý na celková oficiální čísla, která budou známá v neděli. Sčítání hlasů při volební účasti do dvaceti procent je samozřejmě rychlejší než v případě čtyřiceti, padesáti procent," řekl v sobotu před 17. hodinou Petr Mynář, který měl volby na Hranicku na starosti.

Už v pátek očekával klidný průběh voleb, což se nakonec potvrdilo.

„Bylo to klidnější než ty předchozí volby, přisuzoval bych to právě nižší účasti. Nemuselo se řešit tolik dotazů na volební seznamy, nebylo tolik žádostí o přenosné volební schránky," doplnil Petr Mynář, který je zároveň vedoucí, odboru vnitřních věcí na Městském úřadu v Hranicích.

Informace o tom, kolik hlasovacích lístků bylo na Hranicku neplatných, zatím k dispozici nejsou.

„Může se stát, že člověk zapomene dát lístek do úřední obálky, vhodí do urny přetrhnutý lístek nebo hned dva lístky. Divil bych se, kdyby něco takového nenastalo ani v jednom případě," uzavřel Petr Mynář.

Výsledky budou zveřejněny v neděli ve 23 hodin.

Situaci na Hranicku jsme sledovali zde: Eurovolby na Hranicku netáhly. Odhady mluví max o 20 procentech