Někde dokonce hyzdí i domovní fasády. Česká strana sociálně demokratická, která je na nich podepsána, se však od černého výlepu distancuje.

Kontejnery na tříděný odpad už nezdobí jen obrázky obalů, které do nich patří. Figurují na nich jména Miloslava Vlčka a Michala Haška.

„Ta akce se nakonec v Hranicích vůbec nekonala. Návštěva pana Haška se sice uskutečnila, ale byla jen velmi krátká. Mítink to nebyl,“ informoval člen hranické základny ČSSD Vojtěch Zima.

O nepovoleném výlepu plakátů však prý nic neví. „Já osobně jsem neměl v ruce ani jediný. Vše organizoval náš okresní výkonný výbor v Přerově,“ uvedl hranický městský zastupitel.

Jeho straničtí kolegové z Přerova však prý s polepenými kontejnery a zastávkami také nemají nic společného. „Není to jen problém Hranic. Volají nám starostové všech možných obcí na Přerovsku a stěžují si, že jsou naše plakáty na místech, která k tomu vůbec nejsou určena,“ řekla tajemnice OVV ČSSD z Přerova Blanka Polachová s tím, že si za výlep předvolebních plakátů řádně zaplatili, aby se objevily jen tam, kde patří.

Na dotaz, kdo by mohl za „černým“ výlepem stát, odpověděla: „To netuším.“

Ve stejném duchu se vyjádřil i krajský volební manažer ČSSD Filip Žáček. „V reakci na aktuální situaci, kdy se na území Olomouckého kraje objevil nepovolený výlep plakátů zvoucích na akce ČSSD, si vám dovoluji sdělit, že KVV ČSSD Olomouckého kraje nemá s tímto počínáním nic společného a od této aktivity se distancuje. Tento výlep poškozuje i samotnou ČSSD,“ sdělil. Odstranění plakátů bude tedy na těch, kdo mají kontejnery a zastávky ve své správě nebo majetku.

V Hranicích je to městská firma Ekoltes. „Před volbami se tento jev objeví téměř vždycky. A vždycky se od něj strany distancují. Je těžké najít viníka, když ho nikdo nechytil za ruku. Bude tedy opět na nás ty plakáty sundat,“ konstatoval ředitel Ekoltesu Milan Vinkler.

Podle něj je přitom s podivem, že mezi pořadateli kulturních nebo sportovních akcí tento nešvar rozšířen není. „Ti jsou ukáznění a dávno už vylepují jen tam, kde je to opravdu povoleno,“ pochválil je Vinkler.