Ve spolupráci s odborem dopravy Městského úřadu v Hranicích a firmou Ekoltes vyřešila městská policie nejvíce vraků v loňském roce.

„Odtáhlo se spoustu dlouhodobě odstavených vozidel. Některé z nich ani vraky ještě nebyly, jiné už ano. Takové zůstaly v areálu Ekoltesu, bylo jich asi šest,“ vzpomněl velitel městských strážníků Miroslav Mann. Dále dodal, že blokové čištění ulic spojené s odtahováním aut překážejících jarnímu úklidu bude probíhat i v letošním roce.

Největší vrak, který „zdobil“ parkoviště nedaleko autobusového nádraží, už město nechalo odstranit. Strážníci v současné době neevidují žádné zjevně nepojízdné vozidlo. Pokud ale auto stojí na jednom místě moc dlouho, může se jednat o neoprávněný zábor veřejného prostranství, za který se vyměřuje poplatek.

A podle čeho policisté poznají, že vozidlo může být vrakem? „Nejvíce je to patrné na pneumatikách, které jsou poloprázdné nebo úplně prázdné. Hlídka si to zdokumentuje nejlépe ještě v době, kdy jsou na vraku registrační značky, aby pak mohla kontaktovat majitele,“ uzavřel Mann. (jr)