Podle obžaloby Pop loni v květnu v Lipníku nad Bečvou na Přerovsku postřelil padesátiletého muže a poté vnikl do jeho rodinného domu, kde zdemoloval vybavení.

Násilníka musela nakonec zpacifikovat zásahová jednotka, jeden policista byl lehce zraněn. Pop v dovolání požadoval snížení trestu pod spodní hranici zákonné trestní sazby. Odvolával se například na posudek jednoho ze znalců, podle kterého nemá sklony k recidivě.

Nejvyšší soud se ovšem ztotožnil s názorem obecných soudů, podle kterých u Popa není důvod k mírnějšímu postihu. Senát s předsedou Janem Engelmannem zopakoval, že odsouzený konflikt sám vyprovokoval a „jednalo se o brutální útok za použití zbraně, svým způsobem i zákeřný“.

Pětačtyřicetiletý Pop loni odcizil svému otci brokovnici a poté odjel do místní části Lipníku Loučky, kde zaútočil na svého dřívějšího šéfa. Ve chvíli, kdy se muž snažil před ním zavřít dveře domu, na něj útočník dvakrát vystřelil.

Muže zasáhl do horní poloviny těla a způsobil mu vážné zranění. Poté se v domě zabarikádoval a začal ničit zařízení. Způsobil škodu téměř 400 tisíc korun.

Když muže střílejícího kolem sebe pacifikovala zásahová jednotka, odražený náboj lehce zranil jednoho z policistů. Záchranáři jej tehdy ošetřili na místě. Lehce raněn byl i samotný útočník.

Popa soudy poslaly do vězení nejen za pokus vraždy, ale i za porušování domovní svobody, poškozování cizí věci a nedovolené ozbrojování. Nyní je ve výkonu trestu v Ostravě- Heřmanicích. Snížení trestu požadoval Pop neúspěšně už u odvolacího soudu.

Tvrdil, že měl v době činu v krvi tři promile alkoholu a mohl jednat v silné opilosti. Poukazoval navíc na to, že vystřelil na dveře a neměl v úmyslu poškozeného zabít. Odvolával se také na své psychické problémy.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika