„Je to osmnáctý ročník a pořád pociťujeme rostoucí zájem. Teď to narostlo na tři tisíce návštěvníků. Jsou zde lidi z Ostravy nebo Zlína a ten okruh se pořád zvyšuje,“ pochvaloval si tiskový mluvčí praporu kapitán Radek Hampl.

Psi, koně a vrtulník

Nejpočetnějšími návštěvníky byly samozřejmě děti, které se s očima dokořán dívaly na veškerou techniku od aut až po zbraně. Také mohly vidět ukázku vycvičeného psa, který se vrhl na zloducha. Při takové akci použili policisté i zbraň.

„Psy využíváme podle toho, jaké je zrovna období. Někdy jsou do týdne tři pátrací akce a jindy zase nic. Jezdíme ale i na fotbalové zápasy nebo demonstrace,“ vysvětlil praporčík Jaroslav Navrátil.

Kromě psů byly k vidění i koně, ale zaručený úspěch byl v podobě přeletu stíhačky Gripen, nebo vzletu vrtulníku, při kterém některým ulétla i čepice z hlavy.

Nadšení diváci

Tři tisíce lidí, brázdící areál kasáren, se se zájmem dívaly po všemožných vystavených automobilech a tancích. Největší úspěch však měly živé ukázky.

„Nejvíce se mi líbí ti psi a hasiči. Já sám jsem dobrovolný hasič, takže k tomu mám vztah. V budoucnu bych chtěl být právě hasičem nebo policajtem,“ řekl Štěpán Draiseitel ze Stříteže nad Ludinou.

I podle pana Slavomíra se Hranické hry bez hranic vydařily.

„Je tu nová technika a konfrontace s historií. My jsme tady s vnukem, ale je tu toho hodně, aby to člověk všechno obsáhl. Jsme tu proto už počtvrté,“ řekl.